کد خبر: ۴۰۱۹۳۷
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۰
وزارت نیرو:
وزارت نیرو اعلام کرد: گزارش بارندگی های سال آبی 96-1395 تا پایان هفته سوم مهرماه حاکی از آن است که میزان بارندگی در مقایسه با سال آبی گذشته به میزان 67 درصد کاهش نشان می دهد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش وزارت نیرو، اطلاعات گردآوری شده از وضعیت بارندگی منتهی به هفته سوم پاییز امسال (چهارشنبه 21 مهر) در کل کشور حاکی است، میزان بارندگی در همسنجی با سال آبی گذشته 67 درصد و نسبت به متوسط درازمدت با کاهش 60 درصدی روبرو است.
برپایه این گزارش، پربارش ترین نقطه کشور از ابتدای سال آبی 96-1395، شهرستان محمودآباد مازندران با 149 میلیمتر بارش بوده و ایستگاه پل سردشت در آذربایجان غربی بدون بارندگی ثبت شده است.

همچنین در میان حوضه های آبریز اصلی کشور، بیشترین میزان بارندگی در این هفته مربوط به حوضه آبریز دریای خزر با 16 میلیمتر بارندگی بوده، اما در سایر حوضه ها بجز فلات مرکزی با یک میلیمتر بارندگی، میزان بارندگی ها صفر است.
علاوه براین در میان حوضه های آبریز فرعی سی گانه نیز حوضه آبریز کل مهران با 18 میلیمتر افزایش و رودخانه های بلوچ با 12 میلیمتر کاهش بارش در همسنجی با پارسال، بیشترین میزان تغییرات را در هفته منتهی به 21 مهرماه پشت سر گذاشته اند.

به گزارش ایرنا، پیشتر وزارت نیرو اعلام کرد: تا پایان هفته دوم مهرماه هشت استان در مقایسه با سال آبی گذشته کاهش 100 درصدی بارش داشتند و در همسنجی با درازمدت فقط سه استان گلستان، گیلان و مازندران دارای رشد مثبت در میزان بارندگی بودند.
اطلاعات وزارتخانه مزبور حاکی است تا پایان هفته دوم مهرماه سال آبی جاری، 16 استان کشور با کاهش 100 درصدی بارندگی نسبت به میانگین درازمدت ( 48 ساله ) روبرو بودند.
سال آبی در ایران از ابتدای مهرماه هر سال آغاز می شود و تا 31 شهریور ماه سال بعد ادامه دارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x