کد خبر: ۴۰۳۳۰۵
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار : ۰۱ آبان ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۷
سخنگوی کمیسیون اصل۹۰ از خرید دکل نفتی مکزیکی منهدم شده طوفان کاترینا در دولت گذشته به قیمت ۳۷ میلیون دلار خبرداد.
آفتاب‌‌نیوز :
سخنگوی کمیسیون اصل۹۰ از خرید دکل نفتی مکزیکی منهدم شده طوفان کاترینا در دولت گذشته به قیمت ۳۷ میلیون دلار خبرداد.

بهرام پارسایی در گفت وگو با خانه ملت، با اشاره به بررسی پرونده دکل نفتی گمشده در کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، گفت:دو پرونده دکل گمشده نفتی در کمیسیون باز شده است که در مورد پرونده دکل فورچونا هیچ دکلی خریداری نشدتنها موضوع محدود به زد و بند پشت پرده و پرداخت 78 میلیون دلار بدون هیچ ضمانت و سندی به یک شرکت واسطه بوده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اسامی شرکت واسطه ای و خریداران در پرونده کمیسیون اصل 90 موجود است، افزود:تا زمانی که حکم قضایی مشخص نشود نمی توان اسامی افراد را منتشر کرد، امیدواریم که قوه قضاییه سریعتر به این پرونده رسیدگی و احکام افراد متخلف را صادر کند.

خرید دکل نفتی مکزیکی منهدم شده طوفان کاترینا در دولت گذشته

پارسایی با بیان اینکه در سال 2007 دولت وقت یک دکل منهدم شده در طوفان کاترینا مکزیک را خریداری و برای نگهداری و ترمیم به سواحل شارجه منتقل کرد، ادامه داد:تاکنون بالغ بر 7 میلیون دلار هزینه نگهداری این دکل شده است و اخیرا شرکت نگهدارنده در مکاتبه با مقامات کشور اظهار داشته که دکل در حال نابودی است و اگر انتقال نیابد  قطعاغرق می شود.

 دکل خریداری شده طوفان کاترینا 4 تا 5 میلیون دلار قیمت گذاری گذاشته است

وی یادآور شد:کارشناسان برای دکلی که 37 میلیون دلار خریداری شده و 7 میلیون دلار هزینه نگهداری آن شده است، حدود 4 تا 5 میلیون دلار قیمت گذاری کرده اند.

به گزارش قانون، سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بخشی از  750 میلیون دلار درآمد نفتی دولت گذشته  در این زمینه ها به هدر رفته است، تصریح کرد:پرونده این دکل نیز در کمیسیون اصل 90 باز است و اگر دیده شود که رسیدگی به پرونده های کلان فساد اقتصادی به ویژه دو دکل نفتی دچار گذشت زمان شده است، کمیسیون اصل 90 از وزارت نفت گزارش می خواهد و اسامی این افراد را منتشر می کند.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Mauritius
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۱
0
0
چه پروسانت ی این وسط گیرشون اومده؟
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۴:۲۸ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۱
0
1
آیندگان یک عمر به جهالت ما خواهند خندید که چطور این مرد رئیس جمهور ایران شده بود...
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۵۷ - ۱۳۹۵/۰۸/۰۱
0
0
اي بابا زندگي يه سري ريزه خرج داره ديگه......!!!!!
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین