کد خبر: ۴۰۵۴۰
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۸۴ - ۱۵:۲۳
آفتاب‌‌نیوز : "علي‌اكبر محتشمي‌پور " در اين تجمع اظهار داشت : طبيعتا دفاع از پيامبر دفاع از خدا و توحيد است و دفاع از همه مقدسات است. ما در دهه عاشوراي حسيني قرار گرفته‌ايم و در آستانه‌ عاشوراي حسيني اين جرم بزرگ تاريخ بشري بار ديگر اتفاق افتاده است. 

محتشمي‌پور گفت: اين سنت تاريخ مادي و بشري است كه همواره تكرار مي‌شده است اما آنچه كه مهم است برنامه‌اي است كه طاغوتيان و فرعونيان اتخاذ مي‌كردند. در مرحله اول براي شكست مستضعفان و جبهه‌ عباد صالحان سعي مي‌كردند آنها را در خواب غفلت فرو ببرند و از آنها به نفع خود بهره‌برداري كنند. اين برنامه‌ جبهه‌ استكبار جهاني است كه در طول تاريخ تكرار مي‌شده و همواره تكرار شده است. 

وی تاکید کرد : صدور انقلاب ایران باعث هو شیاری كشورهاي مختلف شده است ، قبل از انقلاب ملت‌هاي مسلمان تحت سلطه‌ كشورهاي بزرگ آمريكا و شوروي بودند و همانند گله‌اي پشت سر بلوك شرق و غرب مي‌دويدند، اسلام آنها را بيدار كرد. 

محتشمي‌پور با اشاره به جنگ‌هاي سودان و افغانستان، گفت: اين جنگ‌ها در سركوب بيداري اسلامي است، حركت‌هاي مبارزه و مقابله با اعتقادات و باورهاي ديني انسان‌ها و امت اسلامي است. اينجاست كه وظيفه‌ امت اسلامي بسيار سنگين مي‌شود، ما بايد در برابر دشمن بسيار هوشيار باشيم، آنها شگردهاي مختلفي را در پيش مي‌گيرند، بحث حقوق بشر و دموكراسي در انتخابات آزاد؛اما انتخابات آزاد براي كشورهای  مختلف تا جايي معنا دارد كه در جهت منافع قدرت‌هاي اهريمني باشد و منافع آنها را تامين كند، اما اگر چنانچه انتخابات و دموكراسي منافع كشورهاي اسلامي را تامين كند به هيچ وجه مورد قبول آنها نيست. 

اين فعال سياسي ادامه داد: انتخابات و دموكراسي در افغانستان به مذاق آمريكا خوش نيامده است، امروز كابينه‌ افغانستان زير فشار است، اگر چنانچه آقاي كرزاي مي‌خواهد به ايران سفر كند از واشنگتن دستور داده مي‌شود كه حق نداري به ايران سفر كني. امروز انتخابات عراق به نفع ملت عراق رقم خورده است اما قدرت‌هاي بزرگ اجازه‌ تشكيل كابينه‌ي مردمي بر اساس انتخابات مردم را نمي‌دهند. 

"علي‌اكبر محتشمي‌پور" در ادامه تصريح كرد: انتخابات و آزادي در فلسطين در صورتي معنا پيدا مي‌كند كه منافع آمريكا تامين شود اما اگر منافع فلسطين و اسلام تامين شود همانطور كه امروز اتفاق افتاده  با انواع فشارهاي بين‌المللي مي‌خواهند آن را سركوب كنند و اگر نتوانند آن را از نظر سياسي سركوب كنند كودتاي نظامي ايجاد خواهند كرد. 

وي در ابتداي اين تجمع در مسجد دانشگاه تهران در ميان معترضان توهين به پيامبر(ص)، كه از سوي انجمن اسلامي دانشجويان دانشگاه تهران و علوم پزشكي برگزار شد، افزود: تمامي اين مسائل، انتخابات، دموكراسي و آزادي تماما براي فريب افكار عمومي در دنيا است. آنجايي كه واقعا انتخابات و آزادي باشد به هيچ وجه زير بار نظر مردم نخواهند رفت. 

محتشمي‌پور ادامه داد: آنها مي‌خواهند ملت‌ها را به استضعاف بكشانند. بر گرده‌ي آنان سوار شوند و سلطه پيدا كنند، دروغ مي‌گويند كه دم از آزادي و حقوق بشر مي‌زنند. آزادي بيان و توهين به مقدسات يك ميليارد و پانصد ميليون مسلمان مي‌كنند؛ آن هم تحت نام آزادي بيان!
محتشمي‌پور افزود: اگر كشوري و رييس دولتي بگويد هولوكاست يا دروغ يا راست است، كساني كه اين جنايت‌ها را كرده‌اند خودشان بايد تاوان آن را بدهند، چرا جنجال جهاني پيدا مي‌كند، چرا فريادتان بلند مي‌شود؟ چرا دروغ مي‌گوييد كه به آزادي بيان معتقديد؟ همه‌ي شما در يك جبهه‌ي بزرگ صليبي و صهيونيستي در مقابل امت اسلامي و مستضعفين قرار گرفته‌ايد. شما حتي به مسيحيت واقعي هم ايمان و اعتقاد نداريد. امروز چرا دنياي غرب سكوت كرده است، در حالي كه اسرائيل تصميم گرفته كه مسجد الاقصي را تخريب كند. قدس شريف و مسجدالاقصي تنها براي مسلمانان نيست، تمام آثار فرهنگي اسلام و مسيحيت در آنجا جمع شده است. يهوديت و صهيونيست‌ها چون هيچ اثري از آثار فرهنگي يهود در فلسطين پيدا نمي‌كنند همه‌ي آثار انساني را از بين مي‌برند تا با خودشان مساوي شوند. حتي قبرستان‌هاي هزار و دو هزار ساله‌ي مسلمانان و مسيحيان را تخريب مي‌كنند. چرا وقتي يك اثر فرهنگي بودا در افغانستان تخريب مي‌شود همه‌ي دنيا فريادشان بلند مي‌شود اما آثار اديان توحيدي در فلسطين از بين مي‌رود دم برنمي‌آوريد و سكوت مي‌كنيد؟ 

وي افزود: استكبار جهاني يك بار پشت سر سلمان رشدي قرار گرفت و به پيامبر توهين كرد. امام(ره) آن زمان بسيار عزتمندانه به آن انتقاد كرد و همه‌ جهان اسلام پشت سر امام قرار گرفتند. آنجا اروپا شكست خورد و سفراي خود را از ايران فراخواند. جمهوري اسلامي ايران گفت ما به رابطه با غرب نياز نداريم و نه از رابطه‌ با غرب خوشحال مي‌شويم و نه از قطع رابطه با غرب ناراحت مي‌شويم. تمامي سفراي ايران به ايران فراخوانده شدند، غربيان دست پاچه شدند و گفتند ما نمي‌خواهيم با ايران قطع رابطه كنيم. 

محتشمي‌پور ادامه داد: امروز هم مقام رهبري در برابر اين توهين بزرگ اعتراض بزرگي كردند. دولت جمهوري اسلامي ايران هم با قدرت و قوت مي‌خواهد در دفاع از پيامبر به صحنه وارد شود. رييس جمهور هم اعلام موضع كرده‌اند. بايد در دنياي اسلام آتشفشاني از توانمندي‌هاي مسلمان به وجود آيد تا استكبار جهاني از كرده خود پشيمان شود. 

وي اظهار داشت: ملت‌هاي كشورهاي غير اسلامي غير از دولت‌هايشان هستند، مخالفند و در ميان يهوديان خيل وسيعي از يهوديان هستند كه ضد صهيونيسم هستند و رسما به جنايات اسرائيل و اقداماتش انتقاد كرده‌اند؛ در ميان مسيحيان هم همين‌طور. 

محتشمي‌پور گفت: امروز ما با مذاكره و گفت‌وگو راه به جايي نمي‌بريم، همانطور كه پنجاه سال ساف و رهبري آن مذاكره با اسرائيل را در پيش گرفتند اما به جايي نرسيدند. در حالي كه پنج سال مقاومت در برابر اشغالگران، آمريكا و اسرائيل، حماس را به اوج رساند و امتيازات بسيار وسيعي در فلسطين كسب شد. تنها زبان قدرت مي‌تواند دشمن را به خاك ذلت بكشاند. قريب به سه سال است در رابطه با انرژي هسته‌يي مذاكرات ما به طول كشيده است، قول و قرار و وعده تمامش دروغ است، قدرت‌هاي كفر و شرك قابل گفت‌وگو نيستند، در طول تاريخ هم اين امر را ثابت كرده‌اند.
محتشمي‌پور ادامه داد: تنها قدرت توفنده‌ اسلام است كه مي‌تواند دشمن را به عقب‌نشيني وادار كند. 
وي گفت: امام حسين(ع) درس عزت را به همه‌ي مسلمان‌ها آموخت. بايد دسته‌هاي سينه‌زني و عزاداري ما از حالت سنتي مانند قبل از پيروزي انقلاب خارج شود و حالت حماسي و عاشورايي به خود بگيرد و از پيامبر و ارزش‌ها و توحيد و خدا دفاع كند، صرف عزاداري كفايت نمي‌كند. عزاداري‌اي مطلوب اهل بيت و اسلام است كه در اين حماسه و شجاعت و مقابله با ظلم و ستم باشد. امام حسين(ع) اگر امروز زنده بود مبارزه مي‌كرد. 

محتشمي‌پور تصريح كرد: درخواستم از دولت جمهوري اسلامي ايران اين است كه با قدرت در عرصه‌هاي بين‌المللي ظاهر شود و در مقابل قدرتمندان بايستد و حرفش را با استدلال و منطق بزند. ملت‌ها پشتوانه‌ اسلام و دين خود هستند، ما ملت مسلمان و شيعي بايد در حمايت از اسلام و دينمان در عاشوراي حسيني اثبات كنيم كه ياران حسين (ع) هستيم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین