کد خبر: ۴۰۶۲۶
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۸۴ - ۱۲:۲۰
معاون اول رييس‌جمهور:
آفتاب‌‌نیوز : وي اظهار كرد: نفاق، عناد، جهالت و غرض ورزي سلطه‌گران امروز عقل و تفكر را از آنان گرفته به نحوي كه عليرغم تجربيات روشن، به اقداماتي دست مي‌زنند كه شكست آن از ابتدا روشن است، به مقدسات مسلمانان توهين مي‌كنند و آنرا از معيارهاي آزادي مي‌دانند.

داوودي ادامه داد كه گسترش حركت مسلمانان سلطه‌‏گران را ناچار به عقب‌نشيني مي‌كند.

معاون اول رييس‌جمهور در بخش ديگري از سخنان خود گفت: ملت ايران براي به پيروزي رسيدن انقلاب جوانان خود را فدا كرد و امروز نيز براي جهش علمي تا پايان جان خود ايستادگي مي‌‏كنيم.

وي در ادامه رسالت مسؤولان و متوليان كشور را شكوفايي استعداد‌ها بيان كرد.

داوودي ادامه داد: نوزدهمين جشنواره بين‌المللي خوارزمي از دستاوردهاي انقلاب اسلامي و حاكي از تاكيد و تكيه نظام بر مفاخر بزرگ علمي و تكريم از علم و عالم است.

انديشمندان و مختراعاني كه در اين جشنواره شركت كرده‌‏اند، نماد كساني هستند كه در علم و تكنولوژي رشد كرده و در مقابل زورگويي‌‏ها مي‌‏ايستند.

داوودي با بيان اينكه اين قبيل جشنواره‌ها ميداني براي رشد و شكوفايي روحيه خودباوريست، ‌گفت: در سايه تحول فكري بنيادي و علمي، كشوري كه براي اداره تمام امروز زندگي خود دست نياز به سوي بيگانه دراز مي‌كرد و سرنوشت او توسط سلطه‌گران رقم مي‌خورد، امروز در رديف كشورهاي توليد كننده علم قرار گرفته و خود رقيب علمي براي ساير كشور‌ها شده است.

معاون اول رييس‌جمهور در خاتمه خاطرنشان كرد: دولت قصد دارد با حمايت از انديشمندان علمي، زمينه رشد علمي كشور را به وجود آورد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین