کد خبر: ۴۱۵۸۷۲
تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۸
یک وام سه ساله بدون بهره به بازنشستگان تعلق می گیرد و با توجه به پیش بینی مشارکت 100 هزار نفر، مبلغ حدود 700 هزار تومان به ازای هرنفر از حساب بازنشستگان در قالب وام کسر می شود.
آفتاب‌‌نیوز :
معاون اقتصادی و امور سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به آغاز ثبت نام در طرح «واگذاری سهام بیمه ملت به بازنشستگان»، به اعلام جزئیات کاملی از نحوه ثبت نام، سود سهام و ارزش ریالی آن پرداخت.

به گزارش ایسنا، محمود شهشهانی پور در نشستی خبری به اعلام جزئیات واگذاری سهام بیمه ملت به بازنشستگان کشوری پرداخت و اظهار کرد: از چندی پیش در صدد بودیم سهام مناسب سرمایه گذاری در اختیار بازنشستگان قرار دهیم.

وی افزود: سهام بیمه معمولا سود نرمالی دارد و عمدتا سود آن به اندازه حداقل سود سپرده‌های بانکی در سنوات قبل رسیده است.

معاون اقتصادی و امور سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه بیمه ملت از پشتوانه‌های اقتصادی و مالی خوبی برخوردار است و در آنجا صاحب کرسی هستیم عنوان کرد: به این علت سهام بیمه ملت انتخاب شد و 345 میلیون سهم را برای بازنشستگان درنظر گرفتیم و خریداری کردیم.

شهشهانی پور ادامه داد: یک وام سه ساله بدون بهره به بازنشستگان تعلق می گیرد و با توجه به پیش بینی مشارکت 100 هزار نفر، مبلغ حدود 700 هزار تومان به ازای هرنفر از حساب بازنشستگان در قالب وام کسر می شود.

معاون اقتصادی و امور سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه تصمیم گرفتیم به صورت مساوی سهام در اختیار بازنشستگان قرار بگیرد گفت: با پیش بینی ثبت نام 100 هزارنفر، به هر شخص 3450 سهم می رسد که هر سهم 202 تومان است.

وی افزود: البته ممکن است تعداد کمتر یا بیشتری ثبت نام انجام شود که پس از تکمیل ثبت نام، بسته به تعداد افراد سهمی را تخصیص می دهیم.

شهشهانی پور مهلت ثبت نام را تا 15 دی ماه اعلام کرد و گفت: احتمالا این بازه زمانی تمدید می شود، اگر استقبال بیش از 100 هزار نفر باشد تعداد سهام قابل واگذاری به بازنشستگان کمتر می شود.

معاون اقتصادی و امور سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری درباره طریقه ثبت نام در این طرح گفت: بازنشستگان نخست می توانند از طریق سایت صندوق بازنشستگی کشوری می ثبت نام کنند، فرم مربوط را پرینت بگیرند و برای ما ارسال کنند. دوم از طریق دفاتر پیشخوان است که 2400 تومان هزینه ثبت نام را متقبل می شویم و از اولین قسط آنها کم می کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره میزان بازپرداخت این وام گفت: همانطور که گفته شد اگر 100 هزار نفر ثبت نام کنند، مبلغ حدود 700 هزار تومان در اقساط 36 ماهه و ماهانه 20 هزار تومان از حقوق بازنشستگان کسر خواهد شد.

شهشهانی پور درباره زمان واریز سود سهام ها عنوان کرد: واریز سود به بازنشستگان سالانه خواهد بود.

 طهماسبی، مدیرعامل هولدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری نیز درباره علت انتخاب بیمه ملت برای واگذاری سهام به بازنشستگان گفت: بیمه های زیادی را بررسی کردیم و اولویت این بود که حتما بیمه بورسی باشد و سهام آن از سوی بازنشستگان در آینده قابل فروش باشد.

وی ادامه داد: با بیمه ملت شروع کردیم. 12.4 درصد سهم از بیمه ملت خریداری کردیم که ارزش هر سهم 202 تومان است. مجوز رسمی از بانک مرکزی دریافت کرده‌ایم و هیچ محدودیت قانونی در این خصوص وجود ندارد.

طهماسبی با بیان اینکه ثبت نام از روز چهارشنبه اول دی ماه شروع شده و تا کنون بیش از 4000 نفر ثبت نام کرده اند گفت: یک هفته تا 10 روزپس از ثبت نام کد بورسی برای بازنشستگان دریافت می کنیم و در تلاشیم همه این فرآیند در دی ماه کامل شود.

مدیرعامل هولدینگ مالی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه بازنشستگان دارای کدبورسی می شوند و سود سهام تماما به حساب آنها واریز می ‌شود عنوان کرد: صندوق بازنشستگی در موضوع واریز سود دخیل نیست و بازنشستگان نیز همانند سایر سهامداران بورس خواهند شد.

طهماسبی افزود: واگذاری سهام بیمه ملت مقدمه واگذاری سهام سایر شرکت ها و بیمه ها و فراهم کردن امکان سرمایه گذاری های کلانتر است.

 انتظاری، مدیرکل برنامه ریزی و بهبود سیستم های صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در سطح کشور 16 هزار دفتر پیشخوان وجود دارد که 9000 دفتر فعال هستند گفت: تجربه خوبی با دفاتر پیشخوان داشتیم و صدور کارت منزلت، چاپ احکام و فیش حقوقی در چندماه گذشته توسط دفاتر پیشخوان انجام شد و تا کنون 56 هزار خدمت از طریق دفاتر ارائه شده است.

وی ضمن اعلام شماره تماس 8523 اظهار کرد: همکاران ما در این مرکز پاسخگوی سوالات بازنشستگان در همه امور خواهند بود.

انتظاری ادامه داد: توصیه ما این است که ثبت نام بازنشستگان برای سهام از طریق دفاتر پیشخوان دولت انجام شود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین