کد خبر: ۴۲۳۲۱۵
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۰۵

دستگیری زن و شوهر کلاهبردار با وعده وام کلان

زن و مرد جوانی که با تاسیس شرکت تسهیلاتی تحت پوشش تسهیلات بانکی با کارمزد کم اقدام به کلاهبرداری و جعل اسناد می‌کردند، توسط پلیس امنیت عمومی ناجا دستگیر شدند.
دستگیری زن و شوهر کلاهبردار با وعده وام کلان
آفتاب‌‌نیوز :

در پی ارسال نامه‌ای از سوی بانک مرکزی به پلیس امنیت ناجا، مبنی بر تبلیغات شرکت تسهیلاتی و انتشار آگهی با عنوان ارائه وام 50 الی 980 میلیون تومانی بدون هیچ‌گونه مجوز قانونی در مناطق پیروزی، شهدا، رسالت، سعادت‌آباد، امیرآباد شمالی و...، مأموران این پلیس تحقیقات خود را برای شناسایی و دستگیری اعضای این شرکت آغاز کردند.

در بررسی‌های صورت گرفته از سوی پلیس مشخص شد این شرکت از سال 91 راه اندازی شده و کلاهبرداران با نشر آگهی در سطح شهر تهران تحت عنوان تسهیلات بانکی با کارمزد کم از قبیل وام کارگشایی، کارآفرینی، جانبازی و...، متقاضیان وام را جذب و برای قانونی جلوه‌دادن فعالیت‌شان با استفاده از اسناد مجعول و سربرگ سازمان‌های دولتی، وزارت تعاون و رفاه اجتماعی و اعزام به ظاهر نمایندگان بانک‌ها جهت ارزش‌گذاری املاک متقاضیان از آنان کلاهبرداری کرده و برای جلوگیری از شناسایی به صورت دوره‌ای محل فعالیت خود را تغییر می‌دادند.
 
مأموران با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی موفق شدند محل فعالیت اعضای این شرکت را شناسایی کنند و پس از هماهنگی با مرجع قضائی، مدیرعامل این شرکت و کارکنانش به پلیس امنیت احضار شدند.
 
مدیرعامل شرکت در بازجویی‌های پلیسی منکر هرگونه کلاهبرداری از شهروندان در قبال تسهیلات بانکی کم‌بهره شد اما کارمندان شرکت در این تحقیقات به جرم خود اعتراف کردند.
 
به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای عمومی و انقلاب ویژه رسیدگی به جرائم پولی بانکی ناحیه 36 تهران، مدیرعامل این شرکت و چهار نفر از اعضای آن دستگیر و در بازرسی از منزل و مخفیگاه متهمان، مدارک، مستتدات و ادوات جرم کشف شد.
 
این پرونده بیش از 200 شاکی دارد که از آن‌ها به میزان یک تا 20 میلیون تومان کلاهبرداری شده است.
 
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین