کد خبر: ۴۲۴۵۰۵
تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۶
تعداد نظرات: ۱۶ نظر
خیلی ساده است؛ معادله‌ای که مجهول‌های آن بدلی هستند. معادله‌ای برای ایجاد واهمه از حضور اصولگرایان در انتخابات ۹۶ که البته بخش مجهول این معادله ناآگاهی به وسعت شناخت سیاسی جامعه است.
آفتاب‌‌نیوز :
مشاوری که با حمایت‌های بی‌حد و مرز محمود احمدی‌نژاد تصور می‌کند باید پایه‌های پیشرفت را بدون در نظر داشتن مولفه‌های ضروری که از جمله آنها اخلاقمداری، تجربه و دانش است پیمود و به یکباره و در چشم بر هم زدنی بر کرسی ریاست جمهوری تکیه زد! البته اگر استاد هر فردی محمود احمدی‌نژاد باشد نباید به برخی رفتارهای او خرده گرفت. 

به عنوان نمونه وقتی محمود احمدی‌نژاد در رقابت‌های انتخاباتی به بیان موضوعاتی درباره زندگی و عملکرد کاندیدای دیگر می‌پردازد و به زعم خود مدارکی را نشان می‌دهد که بعدها بی‌اعتباری آنها هویدا می‌شود، پس از مهرداد بذرپاش هم باید انتظار داشت که اظهاراتی داشته باشد که نه تنها قابل انطباق با واقعیت نیست، بلکه بیش از همه به تهمت و افترا نزدیک است. بذرپاش تا آنجا که توانست هجمه به دولت یازدهم را در دستور کار خود قرار داد، اما این سوال هم بی پاسخ است که چرا در برابر اقدامات جریانی که به جریان انحرافی در دولت قبل معروف شد، سکوت اختیار کرد. جالب آنجاست که اصولگرایان با مطرح کردن نام بذرپاش نشان دادند از نداشتن کاندیدای محبوب در رنج هستند و مجبور شده‌اند که دست یاری و نیاز به سمت جبهه پایداری دراز کنند.

 شهر به شهر برای رسیدن به پاستور!

به عنوان مثال مهرداد بذرپاش شهر به شهر سخنرانی می‌کند و تمرکز خودش را بر بهانه جویی و تخریب دولت قرار داده است. ایلنا نوشت؛ برخی اخبار نیز از راه اندازی ستادهای تبلیغاتی مهرداد بذرپاش در مشهد روایت دارد و سازمان بسیج مهندسین صنعتی استان اصفهان هم همایشی با حضور مهرداد بذرپاش در اصفهان برگزار می‌کند. مدیر مسئول وطن امروز پیش از این به قم سفر کرده و با آیت‌ا... مصباح یزدی دیدار کرده بود.

او اخیرا هم در جمع طلاب مدرسه معصومیه قم، با بیان اینکه دولت باید مساله حل کن باشد نه مساله‌پاک‌کن و مساله‌ساز، اظهارداشت: «دستتان را از جیب مردم در آورید و به مردم اعتماد کنید؛ راه پیشرفت کشور اعتماد به این مردم است.» با در کنار هم قرار دادن اقدامات و محبوبیت دولت یازدهم و اظهارات این نماینده دلواپس سابق حتی یک اشتراک نمی‌توان یافت، اماچند سوال را می‌توان مطرح کرد که شاید پاسخ به آنها چندان برای تحقق رویاهای بذرپاش خوش یمن نباشد. نخست اینکه اگر او اعتقاد دارد مردم به دولت یازدهم اعتماد ندارند، پس چرا همین مردم برای انتخابات مجلس به کاندیداهای هم طیف با دولت رای دادند و از ورود هم طیفان بذرپاش به بهارستان جلوگیری کردند؟ نکته دوم این است که او از دولت خواسته تا دستانش را از جیب مردم در بیاورد، اما ظاهرا باز هم در تشخیص برخی موضوعات دچار اشتباه شده است، چرا که آمار ارائه شده نشانی از دست دولت یازدهم در جیب مردم ندارد و دستانی از دولت قبل در جیب مردم بود که دولت فعلی آن دستان را قطع کرده است که همین بریدن دستان در جیب مردم بهانه‌ای برای هجمه به  دولت یازدهم شده است!

 عینک خود را تمیز کنید!

بذرپاش اظهارات قابل تامل دیگری هم داشته است از جمله اینکه عنوان کرده است:« باید دولت را در جعبه شیشه‌ای قرار داد تا همه آن را ببینند و نظاره‌اش کنند؛ دولت شیشه‌ای و شفاف راه برون رفت از فساد اداری است. نسل سوم مومن انقلابی دشمن شناس است و بیهوده تولید دشمن نمی‌کند،  ولی ابوموسی اشعری‌صفتان ساده لوح را که باعث بدبختی تاریخ شدند خوب می‌شناسد.» ظاهرا بذرپاش از شیشه دودی به جامعه نگاه می‌کند و متوجه میزان علاقه مردم به مردان دولت یازدهم نیست. اگر او از پشت شیشه واقعیت به مواضع و دیدگاه‌های مردم نگاه کند، به‌خوبی به این نکته خواهد رسید که دولت یازدهم از شفاف‌ترین دولت‌های پس از انقلاب بوده و آنچه در ذهن جامعه تیره وتار مانده، عملکرد دولت محبوب بذرپاش یعنی دولت احمدی‌نژاد است و البته ریشه رشد دستانی که در آن دولت در جیب مردم جاخوش کرده بود. بذرپاش باید عینک خود را تمیز کند تا موضوعات دو دولت را اشتباه نکند. تصور نمی‌شود رئیس جمهوری به اندازه روحانی به شفافیت و در میان گذاشتن موضوعات کشور با مردم اصرار داشته باشد و شاید دلیل این اظهارات بذرپاش واهمه دوستان او از علنی شدن برخی اقدامات در دولت‌های گذشته باشد که او اکنون این‌گونه در تلاش برای القای صادق نبودن دولت یازدهم است.اگر شما مدعی صداقت هستید، صادقانه به خرابی‌هایی که دولت سابق برای دولت روحانی به ارث گذاشت، اعتراف کنید. 

 تقاص موفقیت در مذاکرات هسته‌ای

بخش بعدی سخنرانی بذرپاش هم که بارها تکرار شده و پاسخ‌های مناسبی هم دریافت کرده است، عملکرد دولت یازدهم در موضوع مذاکرات هسته‌ای است. همگان واقف هستند دستاورد سیاست شعاری دولت گذشته در مذاکرات نتیجه‌ای جز تحریم‌های ناجوانمردانه علیه کشور نداشته است و مردان روحانی بودند که توانستند موفقیت‌های زیادی به‌دست آورده و تحریم‌های زاییده از ناکارآمدی دولت قبل را رفع کنند، پس طبیعی است حامیان آن دولت گذشته از موفقیت دولت کنونی ناخشنود بوده و به تخطئه دستاوردها بپردازند که بذرپاش از جمله آنهاست. این نماینده سابق مجلس عنوان کرده که «مذاکره مبتنی بر اعتماد و از موضع ضعف در مقابل کشورهای بیگانه منجر به گروکشی اقتصاد کشور توسط طرف مقابل شده است، حالا به دنبال کوبیدن پتک ترامپ روی سر ملت هستند و برجام را وصله پینه می‌کنند.»  بی‌اعتباری اظهارات بذرپاش با یک مقایسه کوچک میان سفر مسئولان خارجی در ۲ دولت دهم و یازدهم هویدا خواهد شد و همچنین بررسی میزان احترام به کشورمان در ۸ سال دوره احمدی‌نژاد و ۴ سال اخیر که گویای واقعیات زیادی است. دولت قبل نتوانست موفقیتی در مذاکرات هسته‌ای کسب کند و به اذعان کارشناسان وضعیت نامطلوبی را برای کشور رقم زد. پس اگر بذرپاش یک درصد هم تصور رسیدن به کرسی ریاست جمهوری را دارد، باید تدبیر پیشه کرده و مسیر دولت یازدهم را ادامه دهد. البته ریاست جمهوری جز خیالی خام برای او نیست!

 صبح بخیر آقای بذرپاش

بذرپاش همچنین با بیان اینکه اقدام اخیر رئیس‌جمهور آمریکا در صدور دستور عدم ورود ایرانیان به خاک آمریکا، نشان از یک بی تمدنی در طرف مقابل دارد و حتما این اقدام از طرف ایران بی پاسخ نخواهد ماند، افزود: «امروز سهم واقعی هر ایرانی از محل دارایی‌های ملی چه میزان است؟ دهان مخالفان را به اسم دلواپس و بی شناسنامه می‌بندند و ادعای حقوق شهروندی می‌کنند. آیا سفره انقلاب را برای یک عده‌ای خاص پهن کرده اید؟» برخی پس از شنیدن این اظهارات تصور کردند بذرپاش متولد سال ۹۲ است و سال‌های ۸۴ تا ۹۲ را ندیده است که این‌گونه سخن می‌گوید. برخی نیز به اظهارات همین روز او اشاره کرده و عنوان داشتند که آیا آنچه او در مدرسه علمیه و سخنرانی‌های قبلی خودش بیان کرده است، نمادی از سعه صدر و تحمل مخالفان از سوی دولت نبود؟ همگان واقف هستند که مخالفان دولت از آغاز به کار روحانی هر آنچه خواستند بیان کردند و از اقدامی برای تضعیف و تخریب دولت چشم‌پوشی نکردند که رئیس جمهور و اعضای دولت با سعه صدر از آنها گذشتند. اما در اذهان هست که در دولت گذشته با مخالفان چه رفتاری شد.

منبع:‌ آرمان
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
مطالب مرتبط
انتشار یافته: ۱۶
حسین
|
United States
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
7
48
امثال آقای بذر پاش فرصت طلبانی هستند که منافع ملی ذره ای برایشان اهمیت ندارد
ناشناس
|
-
|
۰۸:۵۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
8
31
خواهش میکنم بانوشتن این مطالب درعزم این آقاوامثال ایشون برای حضوردرانتخابات خلل ایجادنکنیداجازه بدین بیادتامردم یک ............. باحال بهش بزنن که بفهمه چقدرمحبوبیت داره
پاسخ ها
سید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
احسنت
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
1
15
باید از آقای بذرپاش پرسید شما که ادعا می کنید دست دولت در جیب مردم است چگونه در دهه 80 در حالیکه کمتر از 25 سال داشتید یک شبه پله های ترقی را پیمودید و بدون تجربه و دانش کافی در سمتهای مدیریتی شهرداری قرار گرفتید و در سال 85 یا 86 در حالیکه 27 ساله بودید مدیرعامل سایپا شدید؟
آیا برای مدیریت شرکت معظم سایپا نیاز نیست سالها تجربه کسب کرد و در سمتهای پایینتر درس مدیریت آموخت و سپس بر صندلی مدیریتی عاملی چنین شرکتی تکیه زد؟ آیا غیر از این است که سمت مدیریت عاملی در سایپا پاداشی برای خوش خدمتی به دستگاه عظیم رانت و فساد در شهرداری دکتر احمدی نژاد بود؟ آیا ارزیابی از عملکرد آقایان در سایپا به عمل آمده است که در آنجا چه کردند و منابع مالی شرکت را صرف چه اموری نمودند؟
آقای بذرپاش حنای شما دیگر رنگی ندارد لطفا مردم و کشور را آسوده بگذارید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۹ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
2
13
زمانه چه بازی هائی داردالان دنیاراسپرده به دست کودکان بازیگوش کهنسال
امیدی
|
-
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
26
1
مقاله ای سراسر خزعبلات.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۵ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
1
8
منظور ایشان صحبت آقای بذرپاش می باشد.
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
3
24
ایران به یک حزب جدید بنام فرصت طلبان نیاز دارد.اقای بذر پاش هم دبیر ان
لیدوما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
0
1
امیدوارم یه روز اصولگراها و اصلاح طلبا به خودشون بیان و بجای بگو مگو و گشتن تو اسناد و مدارک گذشته واسه روی کم کردن هم، یادشون بیاد که هر دو ایرانی هستند و مال یک کشور. دشمن‌شون مشترک و دوستان‌شون هم مشترکه.

هدفشون رو بذارن فقط کمک به مردم. اگه الان اصلاح طلب سرکاره، اصولگرها بیان و کمک کنن و اگه اصولگراها بعدها اومدن سرکار، اصلاح طلبا بیانو به دولت کمک کنن.

این حزب بازی ها فقط باعث عقب گرد کشور میشه و ضررشو هم فقط مردم می بینن.
به امید اون روزا در کشورمون
پاسخ ها
آنیتا
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
مشکل اینجاست که عده کثیری از این جماعت اصلا ایرانی نیستند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
0
3
آقای بذر پاش داره دون می پاشه مواظب باشید!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
0
2
چقدر شما ساده هستید تیم اقتصادی اصولگرایان بذرباش نیست، بذرپاش...... است
فیروزکریمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
0
2
ایشان100% تایید صلاحیت میشود واحتمال دارد رای بیاورد ومثل ممودخان رییس جمهور شوند ولی من دیگر تحمل نمکنم وبه یکی از کشور های آفریقایی یا همین نزدیکخودمان افغانستان عزیز پناهنده می شم نگید نگفتی.
داود
|
Canada
|
۲۳:۰۴ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۶
0
1
متاسفانه این نوع افراد با خودشان هم مشگل دارنند چه برسد به مردم خدا عاقبت به خیرمان کند با این قطع رجال سیاسی در ایران
سیناپس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
0
0
بابا صد رحمت به...
عماد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۰ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۷
0
0
میخوان مثل ترامپ واردشده واز صدر تا ذیل را فاسد بخوانند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین