کد خبر: ۴۲۵۰۹۲
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۳

تماشای حشرات از زاویه بسیار نزدیک +عکس

«لِوان بیس» یکی از مشهورترین عکاسان بریتانیایی محسوب می‌شود که علاقه زیادی به عکاسی ماکرو دارد حشرات را از زاویه بسیار نزدیک به نمایش گذاشت.
آفتاب‌‌نیوز : حتما شما هم تاکنون در مورد عکاسی ماکرو مطالبی را خوانده‌اید. عکاسی ماکرو در اصل به هنری گفته می‌شود که فرد در آن می‌کوشد اجسام و اشیا کوچک را در اندازه بسیار بزرگ سوژه عکس‌های خود قرار دهد و آنها را به تصویر بکشد.

«لِوان بیس» یکی از مشهورترین عکاسان بریتانیایی محسوب می‌شود که علاقه زیادی به عکاسی ماکرو دارد و این بار تصاویری منتشر کرده است که هنر او را در این زمینه نشان می‌دهد. او در آخرین اقدام خود حشرات را مورد هدف قرار داده است تا آنها از زاویه بسیار نزدیک با تمام جزییات مشاهده شوند.

۲۰-wasp-mimic-hoverfly-the-coolist-macro-photography

عکس‌هایی که «لِوان بیس» تهیه کرده است در موزه تاریخ طبیعت آکسفورد به نمایش درآمد بسیار مورد توجه قرار گرفت. این تصاویر در اینجا به نمایش درآمده‌اند.

لِوان برای آنکه تصاویر مذکور را تهیه کند از یک دستگاه دوربین دیجیتالی Nikon D810 با حسگر ۳۶ مگاپیکسلی استفاده کرد که این دوربین به یک دستگاه میکروسکوپ با قابلیت بزرگنمایی ۱۰ برابری و لنز ۲۰۰ میلیمتری مجهز شده بود. با این امکانات، هر عکسی که توسط او گرفته شد حدود ۸-۱۰۰۰۰ شات مجزا را شامل می‌شد. این مسئله به آن معنی است که این عکاس بریتانیایی تمام بدن یک حشره را مورد هدف قرار نداد و در هر تصویر فقط بخش‌هایی از بدن او را به نمایش گذاشت. او سپس عکس‌های خود را در کنار یکدیگر قرار داد تا در پایان بتواند یک تصویر نهایی با کیفیت بسیار عالی را از حشره مورد نظر ارایه دهد.

این تصاویر به قدری شفاف و واضح بود که در آن تمام جزییات مشاهده می‌شد. در تصویر زیر می‌توانید شاخک‌های یک سوسک را با تمام جزییات آن در بزرگترین حالت مشاهده کنید. این تصویر به قدری باکیفیت و بزرگنمایی شده است که تمام موهای ریز موجود روی شاخک‌های سسوک را هم می‌توان مشاهده کرد. عکاس بریتانیایی می‌گوید با این روش حتی می‌توان ذرات کوچک چوب که در یک عدد چوب‌کبریک به کار رفته است را هم مشاهده کرد.

۲۱-ground-beetle-the-coolist-macro-photography

به گفته لِوان، عکس‌هایی که در زیر آمده مربوط به یک زنبور عسل مخصوص گل‌های ارکیده می‌شود.

۲۲-orchid-cuckoo-bee-the-coolist-macro-photography-1

این تصاویر به گونه‌ای به نمایش گذاشته شده است که می‌توانید نوعی فوبیا از حشرات را هم در شما ایجاد کند. در اینجا عکس یک سوسک شاخ‌گاوی را مشاهده می‌کنید که از آن با نام سوسک جواهری هم یاد می‌شود و آن را می‌توان یکی از زیباترین مخلوقات روی کره خاکی معرفی کرد.

۲۳-jewel-longhorn-beetle-the-coolist-macro-photography

۲۴-darkling-beetle-the-coolist-macro-photography

۲۵-tiger-beetle-the-coolist-macro-photography

۲۶-tortoise-beetle-the-coolist-macro-photography

۲۷-treehopper-the-coolist-macro-photography

۲۸-tricolored-jewel-beetle-the-coolist-macro-photography

۲۹-mantis-fly-the-coolist-macro-photography

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۵:۲۲ - ۱۳۹۵/۱۱/۱۸
0
0
این موجودات کوچولو چه هیولاهای زشتی هستند
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین