کد خبر: ۴۲۵۲۱۳
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۴:۱۶

نوزاد انسان با ۱۰۰ هزار شاخه مو متولد می‌شود

تعداد شاخه موی نوزاد در هنگام تولد متناسب با رنگ موی او تغییر می‌کند و به طور میانگین هر نوزاد هنگام تولد حدود ۱۰۰ هزار شاخه مو را روی سر خود جا داده است.
آفتاب‌‌نیوز :
کارشناسان بر اساس یک بررسی جدید اعلام کردند پوست سر انسان در هنگام تولد 100 هزار شاخه مو را شامل می‌شود و البته این تعداد شاخه مو برحسب رنگ موی انسان تغییر می‌کند.

در این بررسی مشخص شده است تعداد شاخه موی نوزاد در هنگام تولد متناسب با رنگ موی او تغییر می‌کند و بر این اساس افراد بور در هنگام تولد حدود 150 هزار شاخه مو را روی سر خود دارند.

در این بررسی علم مشخص شد نوزادانی که رنگ پایه در موی آنها به قرمز نزدیک هست 90 هزار شاخه مو را شامل می‌شوند و مابقی این گروه از افراد با پایه مو مشکی یا قهوه‌ای با میانگین 110 تا 100 هزار شاخه مو متولد می‌شوند.

کارشناسان بر اساس این بررسی اعلام کردند در بدن یک فرد بالغ به طور میانگین 5 میلیون پیاز مو موجود است و در این میان مردان نسبت به زن‌ها چند هزار شاخه مو بیشتر دارند. تراکم پیاز مو در نقاط مختلف بدن تغییر می‌کند و البته این ترکیب در افرادی که دچار طاسی شده‌اند، متفاوت است.

به طور میانگین یک فرد بالغ در طول روز بین 50 تا 100 شاخه موی خود را از دست می‌دهد و در این بررسی علمی مشخص شده است که یک شاخه مو در بهترین حالت خود نمی‌تواند بیشتر از 6 سال رشد کند و پس از آن می‌افتد تا یک شاخه موی جدید جای آن را بگیرد.

منبع:فارس


بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین