کد خبر: ۴۲۵۵۰۰
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۳

انتقاد از حمله ترامپ به رسانه‌ها

رئیس انجمن روزنامه نگاران آلمان سخنان اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید آمریکا علیه رسانه های خبری اظهار نظری «کاملا بی معنی» خواند.
آفتاب‌‌نیوز :
دونالد ترامپ روز دوشنبه در بازدید از ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده آمریکا (سنت کام) رسانه های خبری را به کم کاری، بی توجهی و عدم پوشش کافی حملات اسلامگرایان در اروپا متهم کرد.

به گزارش آفتاب‌نیوز به نقل از یورونیوز؛ آقای ترامپ گفت:«موارد زیادی از [حملات و تهدیدها] وجود دارد که رسانه های ناصادق مایل به پوشش خبری آنها نیستند.»

فرانک اوبِرال، رئیس انجمن روزنامه نگاران آلمان (DJV) می گوید: «مشکل قابل تعمق اینجاست که ترامپ موضوعات خلاف حقیقت یا شبه حقیقت را به عرصه عمومی می کشاند به گونه ای که گویی قابل قبول همگان هستند. اما هر آن کس که به دقت به فهرستی که در آلمان منتشر شده است نگاهی بیاندازد، خواهد دید که آنچه او می‌گوید کاملا پوچ و بی معنی است.»

کاخ سفید بدنبال اظهار نظر آقای ترامپ و در تایید سخنان وی فهرستی از تهدیدات و حملات در سراسر دنیا را منتشر کرد که بین سپتامبر ۲۰۱۴ تا دسامبر ۲۰۱۶ میلادی روی داده است.

فرانک اوبِرال در عین حال گفت که دونالد ترامپ با توییت ها و به شیوه خود می خواهد تا «رسانه ها را بی اعتبار کند که در واقع بی اعتبار کردن دموکراسی است. ما باید به هر دو بپردازیم و بحث کنیم که کدام الویت دارد و کدام ندارد.»

شش مورد از حملات قید شده در فهرست کاخ سفید که در آلمان صورت گرفت، پوشش خبری کافی داشتند. اخبار مربوط به حمله تروریستی در شهر نیس فرانسه نیز که آقای ترامپ به هنگام سخنرانی در سنت کام از آن نام برد، توسط رسانه ها به طور کامل پوشش داده شد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین