کد خبر: ۴۲۵۶۱۱
تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۹

این خودرو تاریخ ایرودینامیک فراری را تغییر داد +عکس

مارزوتو بر این باور بود که خودرو به پیچ و خم بیشتر برای سرعت گرفتن نیاز داد، اما این گفته فراری را عصبانی کرد. وی اعلام کرد که خودروهایش کامل و فوق‌العاده‌اند.
آفتاب‌‌نیوز : این تصویر بخشی از تاریخ سرعتی فراری با نام "اکسپورت 166MM/212 یووو" است. کل نام بلند خودرو از اهمیت خاصی برخوردار است.

به گزارش عصر ایران به نقل از تاپ گیر، شاید بتوانید ظاهر این خودرو را به یک تخم‌مرغ تشبیه کنید، اما این موضوع چیزی از اهمیت تاریخی آن کم نمی‌کند.

این خودرو برای اولین بار برای کنت جیانینو مارزوتو ساخته شد. او جوانترین وارث تجارت پارچه و مد در دوره خود به شمار می‌آمد. در اواخر دهه 1940 میلادی او و خانواده‌اش از اولین نام‌های مورد علاقه انزو فراری به شمار می‌آمدند که تا آن زمان شماری از خودروهای معروف وی را خریده بودند.

این خودرو تاریخ ایرودینامیک فراری را تغییر داد و اینک 4 میلیون پوند می ارزد

در سال 1950 و دریک مسابقه 1000 مایلی بین شهرهای برشا و رم، مارزوتو به عنوان جوانترین شرکت‌کننده (با 22 سال) با یک فراری 195 s به جوانترین برنده تاریخ این مسابقات تبدیل شد.

مارزوتو در حال تست فراری 195S بود که آن را در مقایسه با خودروی قدیمی 166 خود کند تنبل یافت. این ثروتمند جوان پس از مشورت با انزو فراری متوجه شد که "لوئیجی بازی" از مهندسان فراری به عمد کارایی موتور را کاهش داده است. او این کار را برای حفاظت از کاربر خودرو و غلبه از اتفاقات احتمالی ناشی از قدرت بالای موتور مدل 195 S انجام داده بود. با این وجود مارزوتو با ترمیم قدرت به جنگ آلفارومئو C6 کامپتیزن و جگوار XK120 در مسابقه رفت.

این خودرو تاریخ ایرودینامیک فراری را تغییر داد و اینک 4 میلیون پوند می ارزد

برادران بزرگتر جیانینو در سال 1950 در همان مسابقه شرکت کردند.جیانینو به سراغ فراری رفت و در خصوص ویژگی‌های آیرودینامیکی خودروها با وی صحبت کرد. بسیاری بر این باورند که خصوصیات خودروهای سرعتی امروزی فراری بر اساس این صحبت شکل گرفته است.

این خودرو تاریخ ایرودینامیک فراری را تغییر داد و اینک 4 میلیون پوند می ارزد

این مقدمه شکل‌گیری مسائل زیادی در عالم ایرودینامیکی دنیای خودرو بود. مارزوتو تصمیم گرفت که قدرت مسایل آئرودینامیکی را به فراری نشان دهد. بنابراین با کمک یک مجسمه ساز  و یک مکانیک  یک خودروی مسابقه‌ای فوق‌لغزنده را به مسابقات سرعتی سال 1951 برد.

این خودرو تاریخ ایرودینامیک فراری را تغییر داد و اینک 4 میلیون پوند می ارزد

این خودرو از ترکیب شاسی 166MM، یک موتور 2.6 لیتری کلمبو V12 از مدل 212 اکسپورت بهره می‌برد. تمامی این ترکیبات قدرت خودرو را از 145 اسب‌بخار به 165 اسب‌بخار رساند. پنل‌های آلومینیومی بدنه نیز وزن خودرو را تا حد امکان کاهش داد. طرفین خودرو قوس‌دارتر شده و شیشه جلو با ویژگی‌های آیرودینامیک‌تر نسبت به ساخته فراری طراحی شد. مدل طراحی شده بسیار رقابتی‌تر ارائه گشت.

این خودرو تاریخ ایرودینامیک فراری را تغییر داد و اینک 4 میلیون پوند می ارزد

در مسابقه سال 1951 خودرویی که اینک با نام "یووو" شناخته می‌شد، در ده دقیقه و در 370 مایل پیشرو بود. پس از آن خودرو باز هم تقویت شده و در مسابقات دیگر در ایتالیا، کالیفرنیا شرکت کرد. و پس از آن مدتی را در موزه فراری گذراند.

اینک قرار است این خودروی تاریخی با قیمتی حدود 4.4 میلیون پوند در یک حراجی در ماه آگوست به فروش برسد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین