کد خبر: ۴۲۵۸۶۳
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۱:۴۴
بنا بر بررسی‌های صورت گرفته ارتفاع کل ریزش‌های جوی از ابتدای سال آبی تا بیستمین روز از بهمن ماه 87 میلی متر گزارش شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 37 درصد کاهش داشته است.
آفتاب‌‌نیوز :
بر اساس بررسی های صورت گرفته ارتفاع كل ريزش‌های جوی از اول سال آبی تا 20 بهمن ماه بالغ بر 87 ميلي متر بوده که این رقم در مقایسه با هفته گذشته 4 میلی متر افزایش داشته است.

اين حجم از بارندگی نسبت به ميانگين دوره‌های مشابه درازمدت( 120 ميليمتر) 28 درصد كاهش و نسبت به دوره مشابه سال آبی گذشته( 139 ميليمتر) 37 درصد كاهش را نشان می‌دهد. 

همچنین حجم بارش اول مهر تا پايان 20 بهمن ماه معادل 143.378 ميليارد مترمكعب گزارش شده است. 

میزان بارش در حوضه آبریز دریای خزر در سال آبی جاری 180 میلی متر گزارش شده، که این رقم در مقایسه با سال آبی گذشته 30 درصد کاهش و در مقایسه با بلند مدت 48 ساله 5 درصد کاهش داشته است. 

در حوضه آبریز خلیج فارس و دریای عمان، میزان بارش‌ها تاکنون 129 میلی متر گزارش شده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 48 درصد کاهش و در مقایسه با متوسط 48 ساله 37 درصد کاهش داشته است. 

حوضه آبریز دریاچه ارومیه تاکنون شاهد 97 میلی متر بارش بوده که این رقم در سال گذشته 159 میلی متر بوده است، از همین رو در مقایسه با سال آبی گذشته این حوضه آبریز شاهد کاهش 39 درصدی بوده است.

به گزارش میزان، میزان بارش در فلات مرکزی ایران با 26 درصد کاهش نسبت به سال گذشته 55 میلی متر به ثبت رسیده است.گفتنی است این حوزه در مدت مشابه سال گذشته 74 میلی متر بارش تا این مدت داشته و همچنین میانگین متوسط بارش در 48 ساله گذشته این حوضه 74 میلی متر گزارش شده است.

حوضه مرز شرق از ابتدای سال آبی جاری تاکنون 30 میلی متر بارندگی داشته و این در حالی است که این منطقه در مدت مشابه سال آبی گذشته 34 میلی متر بارش را تجربه کرده بود و این نشان از افت 12 درصدی بارش ها در این حوضه است.

حوضه آبی قره‌قوم تاکنون 55 میلی متر بارش داشته است که این رقم در مدت مشابه سال گذشته 66 میلی متر بوده که نشان دهنده کاهش 17 درصدی بارش ها نسبت به سال گذشته و کاهش 23 درصدی نسبت به بلند مدت 47 ساله است.

شایان ذکر است بیشترین میزان بارندگی به ایستگاه ایستگاه محمودآباد استان مازندران با 877.5 میلی متر و کمترین میزان برای ایستگاه ابرکوه استان یزد با یک میلی متر بارندگی گزارش شده است.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین