کد خبر: ۴۲۶۱۴۴
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۲

موگرینی از آمریکا خواست در سیاست‌های اروپا دخالت نکند

دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا ضمن هشدار به رئیس‌جمهوری آمریکا درخصوص مداخله در سیاست‌های اروپا تاکید کرد، روابط این بلوک با واشنگتن معاملاتی و واقع بینانه خواهد بود.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، فدریکا موگرینی، رئیس سیاست خارجه اتحادیه اروپا این اظهارات را در روز دوم سفر دو روزه‌اش به واشنگتن مطرح کرد.

وی گفت: ما در سیاست‌های آمریکا دخالت نمی‌کنیم و انتظار داریم که آمریکا نیز در سیاست‌های اروپا دخالت نکند.

این اظهارات موگرینی پس از آن مطرح شد که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ‌آمریکا مرتبا بریگزیت را تحسین کرده و آن را اتفاقی عالی دانسته و گفته که رای انگلیس به خروج از اتحادیه اروپا بسیار هوشمندانه بوده است.

موگرینی گفت: همبستگی و وحدت اتحادیه اروپا امروز بیشتر از چند ماه گذشته است. انگلیس برای دست کم دو سال دیگر یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا باقی خواهد ماند و تا زمانی که از این بلوک خارج نشود، نمی‌تواند با هیچ کشور ثالثی درباره توافقات تجاری دوجانبه مذاکره کند.

در ژانویه سال جاری میلادی‌ آنتونی گاردنر، سفیر وقت آمریکا در اتحادیه اروپا گفته بود که ترامپ با حمایت از بریگزیت از تجزیه اروپا حمایت می‌کند؛ پیامدی که به گفته وی به نفع آمریکا نخواهد بود.

موگرینی در جریان این سفر همچنین گفت: به دنبال نشست‌هایی که با دولت ترامپ داشتم کاملا مطمئن شدم که آمریکا به دنبال کردن توافق اتمی با ایران متعهد است. در این نشست‌ها شنیدم که آمریکا قصد دارد تا به اجرای کامل این توافقنامه اتمی ادامه دهد.

وی همچنین گفت: دولت جدید آمریکا هنوز هیچ تصمیمی درخصوص سفیر جدید کشورش در اتحادیه اروپا و همچنین درخصوص راه‌هایی برای بهبود مذاکرات تجاری متوقف شده میان آمریکا و اروپا اتخاذ نکرده است.

موگرینی در آغاز سری نشست‌ها با مقامات ارشد آمریکا گفت: امیدوارم با دولت ترامپ به تفاهم برسم.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین