کد خبر: ۴۲۶۳۰۸
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۹
مدیر عامل شرکت ایتالیایی«ال، ای، جنسیس» ضمن ابراز تمایل برای احیای کاروانسراهای مسیر گرمسار-اصفهان گفت: در صورت واگذاری این پروژه به آنها، مرمت عمارت مسعودیه تهران را نیز رایگان انجام می دهد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا از صندوق احیا و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی،آلن آسکرلی در دیدار با محمد رضا پوینده مدیرعامل صندوق گفت: شرکت ما قصد دارد تعدادی از کاروانسراهای مسیر گرمسار تا اصفهان را از صندوق احیا تحویل گرفته و آن را احیاء و بهره برداری کنند.

یک شرکت ایتالیایی مرمت رایگان عمارت مسعودیه را پیشنهاد داد

مدیرعامل این شرکت ایتالیایی افزود: شرکت «ال، ای، جنسیس» همچنین قصد دارد بناهای تاریخی اطراف این کاروانسراها را انتخاب کرده و در آن شهرک های گردشگری ایجاد کند. هدف ما این است که فرهنگ مردم منطقه را از طریق این بناها و کاروانسراهای تاریخی به نمایش بگذاریم.
وی با اشاره به اهمیت تاریخی مسیر اصفهان تا گرمسار اشاره کرد: این مسیر 600 کیلومتری دارای وسعتی برابر 25 هزار کیلومتر مربع است و کار بر روی این مسیر و بناهای تاریخی آن می تواند مقاصد ارزشمندی برای گردشگران تعریف کند.

این فعال اقتصادی با اشاره به سوابق شرکت های ایتالیایی که در قالب یک مجموعه در حوزه های مهندسی، سرمایه گذاری و گردشگری فعالیت می کنند، افزود: این شرکت ها سوابق بسیار مهمی در احیای بناهای تاریخی و مدیریت توریسم در دنیا داشته اند و دو سال است که بر روی پروژه احیای کاروانسراهای تاریخی مسیر گرمسار تا اصفهان مشغول مطالعه هستند.

مدیر عامل شرکت «ال، ای، جنسیس» یادآور شد: ما توانستیم تیم بسیار قدرتمند و کارشناسی را در حوزه تامین زیرساخت های گردشگری جمع کنیم و خدمات فنی و مهندسی روز دنیا را با همکاری 12 کشور بزرگ و صاحب قدمت در این حوزه ارائه دهیم.

وی خاطر نشان کرد: شرکت ما پیشتر بازسازی کلیسای مریم مقدس در اصفهان را انجام داده است و احیای مسیر تاریخی گرمسار تا اصفهان و تقویت گردشگری آن می تواند به توسعه پایدار در روستاها و جوامع محلی این مسیر هم منتهی شود.

مدیر عامل شرکت «ال، ای، جنسیس» گفت: در این زمینه البته از توان متخصصان و کارشناسان ایرانی نیز در کنار مهندسان سرشناس خارجی استفاده خواهد شد.
این فعال حوزه گردشگری ادامه داد: اگر این پروژه کلید بخورد، شرکت «ال، ای، جنسیس» این آمادگی را دارد که مرمت عمارت زیبا و نفیس مسعودیه تهران را به عنوان یک هدیه برای صندوق احیاء به صورت رایگان انجام دهد.

وی با اشاره به ایده شکل دهی شهرک های گردشگری در ایران گفت: ما تمایل داریم تا بناها و کاروانسراهای تاریخی این مسیر را ببینیم و بعد از بازدید و مطالعه دقیق تر وارد فازهای مختلف اجرایی شویم.

در ادامه این دیدار پوینده گفت: خوشبختانه پیشتر در جریان سفر نخست وزیر ایتالیا به ایران ارتباط خوبی بین صندوق احیای و سرمایه گذاران این کشور برقرار شد و گروه های مختلف ایتالیایی برای احیای بناهای تاریخی و سرمایه گذاری و انتقال دانش فنی در این عرصه با ما وارد مذاکره شده اند.

وی افزود: اگر اراده ای از طرف شرکت «ال، ای، جنسیس» برای احیای بناهای تاریخی در ایران باشد قطعا می توانیم در آینده نزدیک مراحل اجرایی این کار را کلید بزنیم.

مدیرعامل صندوق احیا اشاره کرد: ما آمادگی این را داریم که بتوانیم اطلاعات و جزئیات مربوط به کاروانسراهای مسیر مورد نظر را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانیم وارد فازهای بعدی همکاری شویم.

وی همچنین بحث انتقال دانش فنی را یکی از محورهای مهم همکاری های دو جانبه دانست و تاکید کرد: با مذاکراتی که وزارت اقتصاد داشته ایم می توانیم اصل سرمایه گذاری هر کشور خارجی در بناهای تاریخی ایران را تضمین کنیم.

جاده سنگی صفویه که مسیر تاریخی گرمسار-اصفهان می باشد تعداد قابل توجهی بنا و کاروانسرای تاریخی در خود دارد و شرکت ایتالیایی«ال، ای، جنسیس» قصد دارد در طرحی با عنوان پهنه گردشگری حاشیه کویر ایران به احیای تعدادی از این بناها و کاروانسراهای تاریخی بپردازد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین