کد خبر: ۴۲۶۳۲۵
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۴۸
وکیل‌مدافع احسان مازندرانی گفت: امروز (شنبه) ۲۳ بهمن ماه موکلم از زندان آزاد شد.
آفتاب‌‌نیوز : هوشنگ پوربابایی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این مطلب گفت: احسان مازندرانی امروز پس از پایان محکومیتش از زندان آزاد شد.

پوربابایی در ۲۹ آذرماه سال جاری در گفت و گو با ایسنا  از بازگشت موکلش به زندان خبر داده بود.

وی افزود:  از آنجا که اجرای احکام گفته بود که باید موکلم به زندان برگردد، لذا عصر امروز موکلم خود را به زندان معرفی کرد.

پوربابایی افزود: ممکن بود که غیبت در دوران مرخصی که جرم است برای موکلم لحاظ شود و به همین دلیل موکلم پس از اتمام مرخصی به زندان بازگشت.

وی یادآور شد: یک‌سال از محکومیت موکلم باقی مانده است.
 
پوربابایی در ۱۷ آذرماه گفته بود که بنا به نظر پزشکی قانونی، کماکان بیماری موکلم برقرار است و حضورش در زندان باعث تشدید بیماری‌اش می‌شود.

وی افزود: موکلم در پی اعتصاب غذایی که در زندان داشت حالش بد شد و به همین دلیل با عنوان مرخصی استعلاجی برای درمان به بیرون از زندان منتقل شد.

پوربابایی افزود: مداوای اولیه در مورد موکلم انجام شد و دوران نقاهت را  سپری می کردند که در همین راستا نامه‌ای از طرف دادستانی جهت معرفی وی به پزشکی قانونی برای تشخیص نوع بیماری‌اش ارایه شد مبنی بر اینکه آیا ادامه محکومیت وی باعث افزایش یا تشدید بیماری‌اش می شود یا خیر.

پوربابایی تصریح کرد: موکلم در همین راستا به پزشکی قانونی مراجعه کرد و پس از معاینات تخصصی از سوی این سازمان، نهایتا پزشکی قانونی اعلام کرد که کماکان بیماری وی برقرار است و احتیاج دارد که مداوا شود و حتما حضورش در زندان باعث تشدید بیماری‌اش می‌شود؛ لذا بر اساس قوانین کیفری در صورتی که تحمل کیفر باعث تشدید بیماری شود، کماکان فرد را در حالت مرخصی نگه می‌دارند تا به صورت کامل مداوا شود.

پوربابایی با یادآوری اینکه محکومیت موکلم دو سال است و وی آبان ماه سال ۹۴ دستگیر شد، گفت: ما تلاش می‌کنیم که طرق فوق‌العاده اعتراض را درباره محکومیت موکلم پیگیری کنیم، ولی با توجه به اینکه پزشکی قانونی این گواهی را داده ما تقاضا داریم که بنا بر نظر پزشک فعلا موکلم بیرون از زندان بماند تا مداوایش انجام شود و سپس به زندان مراجعه کند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین