کد خبر: ۴۲۶۴۷۳
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۲۰
رئیس کل دادگستری مازندران گفت که امسال 22 مجرم محکوم به قصاص در این استان پیش از رسیدن به چوبه دار، با کسب رضایت اولیای دم بخشیده شدند.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری مازندران ، حجت الاسلام محمدعلی تقوی فرد تعداد آرای صادره قصاص در محاکم استان در سال جاری را 33 فقره اعلام کرد و افزود: بخشش زندانیان محکوم به قصاص نفس در مازندران رو به افزایش است.
 
وی گفت که عفو و بخشش محکومان با همکاری و رایزنی روسای زندان ها ، مددکاران و روحانیون زندان با اولیای دم و جلب رضایت آنان صورت گرفته است.
 
بازگشت به زندان پس از رهائی
 
رئیس دادگستری مازندران همچنین گفت که 13 تا 15 درصد زندانیان استان به دلیل شرایط اقتصادی، فرهنگی و نداشتن اشتغال ، پس از رهائی بار دیگر با ارتکاب جرم به زندان بر می گردند.
 
وی افزود : البته برگشت به زندان برای افرادی که تحت پوشش مرکز مراقبت بعد از خروج قرار گرفته و وام اشتغال زایی دریافت کرده اند، به نیم درصد کاهش یافته است.
 
تقوی فرد گفت : از ابتدای امسال حدود 200 زندانی وام اشتغال زایی تا سقف 10 میلیون تومان دریافت کردند.
 
وی افزود : شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان های استان در سال جاری ، یکهزار و 178 فقره پرونده وارده داشتند که 909 پرونده توسط مددکاران شورای حل اختلاف زندان، منجر به صلح و سازش، جلب رضایت و آزادی زندانی شده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین