کد خبر: ۴۲۶۵۴۶
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۱۷

قلع و قمع توتستان منطقه 22 متوقف شود

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری در مجموع ۱۱۱ درصد مازاد بر بودجه مصوب، درآمد کسب کرده است،گفت: این مازاد در بخش غیرنقدی ۱۱۸ درصد و در بخش نقدی ۱۰۷ درصد است، یعنی شهرداری مازاد بر بودجه، درآمدی هم از فروش تراکم و تغییر کاربری از سطح شهر داشته است.
آفتاب‌‌نیوز :
رحمت الله حافظی در جلسه امروز شورای شهر تهران، با بیان اینکه شهرداری در مجموع ۱۱۱ درصد مازاد بر بودجه مصوب، درآمد کسب کرده، تاکید کرد: این مازاد در بخش غیرنقدی ۱۱۸ درصد و در بخش نقدی ۱۰۷ درصد است یعنی شهرداری مازاد بر بودجه، درآمدی از فروش تراکم و تغییر کاربری از سطح شهر داشته است و اگر شورا سیاستگذاری محدودکننده نداشته باشد، بودجه دیگر معنایی نخواهد داشت البته باید میزان درآمدها در قالب جداول به صورت تفکیک به اعضای شورای شهر ارائه شود.

رییس کمیسیون سلامت شورای اسلامی شهر تهران ضمن تشکر از مردم برای حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، گفت: کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا مساله رسیدگی به خانواده شهدای آتش‌نشان حادثه پلاسکو در قالب اصلاحیه بودجه به مبلغ ۵ میلیارد تومان را در دستور کار خود قرار داده و حتی موافقت کمیسیون برنامه و بودجه را نیز جلب کرده است.

وی با بیان اینکه امیدواریم این منابع در سال جاری تخصیص یابد، اظهار کرد: اشکالات و ایرادات گزارش‌های حسابرس از بودجه شهرداری در سال‌های گذشته را به سازمان بازرسی کل کشور ارسال کرده بودم که توسط این سازمان مورد بررسی قرار گرفت و نتیجه آن اخیرا در قالب مکاتبه با شورا ارجاع شده است، اما متاسفانه این مکاتبه در اختیار کمیسیون‌ها و اعضای شورای شهر قرار نگرفته است. از این رو از ریاست شورا می‌خواهیم که نتیجه این بررسی‌ها در اختیار اعضا قرار گیرد.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران از قلع و قمع توتستان محله شریف واقع در منطقه ۲۲ شهرداری تهران خبر داد و گفت: حدود چهار ماه پیش به این موضوع اشاره شد که خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته قطع درختان این توتستان متوقف شد، اما روز گذشته مجددا قطع درختان آغاز شده تا ساخت پروژه ۲۵۲ واحدی در ۲۱ طبقه توسط تعاونی مسکن کارکنان معاونت معماری و شهرسازی آغاز شود.

حافظی با بیان اینکه آقایان شهرداری نباید با مردم لجبازی کنند، خطاب به مسئولان این نهاد تصریح کرد: مردم از شما می‌خواهند که حذف درختان این توتستان را متوقف کنید اما شما اصرار به این کار دارید. این لجبازی در ساخت دارالقران شهرک اکباتان نیز دیده شد . مردم از شما خواستند تا این دارالقران در مکان دیگری ساخته شود اما شما برای ساخت آن در فضای سبز اصرار کردید.

قلع و قمع توتستان محله شریف باید متوقف شود

وی گفت: اگر برای مردم کار می‌کنید نباید با آنها لجبازی کنید زیرا مشکلی از مردم حل نمی‌شود بلکه باید با تدبیر و درایت مسایل شهری را پیش برد. قلع و قمع توتستان محله شریف باید متوقف شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره بررسی تفریغ بودجه سال ۹۴ نیز اظهار کرد: در این گزارش، حسابرسی شرکت‌ها و موسسات وابسته به شهرداری وجود ندارد و این یکی از چالش‌های اصلی این گزارش محسوب می شود.

وی با بیان اینکه باید مرور این گزارش با دقت و در زمان مناسب صورت گیرد، از ریاست شورا خواست تا بررسی آن را یک ماه به تعویق بیندازد تا کمیسیون‌های شورای شهر این گزارش را بررسی کنند و از مسئولان شهرداری بخواهند درباره ایرادات این گزارش، توضیحات لازم را ارائه دهند.

حافظی با بیان اینکه بررسی صورت‌های مالی تلفیق، چهار سال تاخیر دارد، تاکید کرد: چه اصراری وجود دارد که گزارش تفریغ سال ۹۴ را هر چه سریعتر بررسی کنیم نباید در بررسی گزارش تفریغ، سرهم بندی شود.

وی با اشاره به بند اول این گزارش، گفت: در این بند، بررسی حسابرس بر اساس لایحه ابرازی شهرداری بوده و راستی آزمایی صورت نگرفته در حقیقت عملکرد بر اساس آنچه شهرداری اعلام کرده بررسی شده است این در حالیست که انتظار می رفت در برخی موارد این گزارش به صورت موردی با اسناد هزینه تطبیق داشته شود.

حافظی درباره بند دوم گزارش حسابرس نیز اظهار کرد: در این بند حسابرس پیشنهاد کرده بررسی عملکرد برای سال آتی بر اساس عملکرد مقداری و ریالی باشد، سوال اینجاست چرا برای سال ۹۴ بررسی‌ها بر مبنای عملکرد مقداری انجام نشده و صرفا ریالی بوده است.

حافظی با اشاره به پیوست جدول یک گزارش تفریغ بودجه سال ۹۴، درباره وام‌های دریافتی شهرداری گفت: براساس مصوبه شورا، شهرداری مجوز اخذ ۶۰۰ میلیارد تومان وام را داشته اما آقایان در شهرداری ۲۰۱۱ میلیارد تومان وام گرفته‌اند. وقتی می گوییم تبصره ها را محدود و معطوف به ردیف های بودجه پیش بینی کنید، برای همین است که این انحراف ها صورت نگیرد، این قبیل اقدام سقف بودجه را می‌شکند.

وی با اشاره به بند ۷ و ۸ گزارش تفریغ نیز گفت: سود سهام سازمان‌ها و شرکتها در سال ۹۳، ۶۵ میلیارد تومان است که در بودجه سال بعد نیامده همچنین مازاد درآمد برهزینه سال قبل در منابع بودجه سال ۹۴ نیز نیامده است که بر اساس اعلام حسابرس 3000 میلیارد تومان است.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره کل ارتباطات و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران، رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درباره بند ۱-۱۴ نیز تصریح کرد: ۳۱ پروژه با بودجه ۹۰ میلیارد تومان اعتبار ابلاغی نقدی و ۶۰ میلیارد تومان اعتبار غیرنقدی در برخی از بخش‌ها فاقد عملکرد است از جمله اینکه کمک سرمایه‌ای به شرکت مترو از محل دو درصد صدور پروانه ساختمانی به میزان ۵۵ میلیارد تومان است که پرداخت نشده همچنین احداث سرویس‌های بهداشتی در سطح معابر  ۳۰۰ میلیون تومان بوده که این بودجه نیز پرداخت نشده است.


بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین