کد خبر: ۴۲۶۵۶۹
تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۰:۳۲

پژو ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸ در داخل ایران

مدیرعامل پژو از عرضه سه محصول پژو ۲۰۰۸، ۳۰۱ و ۲۰۸ در ایران خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
جان فیلیپ پاراتو امروز در نشستی خبری اظهار کرد: قبل از شروع تعطیلات نوروز امروز خودروی ۲۰۰۸ وارد بازار خواهد شد.

وی با بیان اینکه بعد از آن خودروی پژو ۳۰۱ و پس از آن پژو ۲۰۸ وارد بازار ایران خواهد شد، اظهار کرد: پژو ۲۰۰۸ خودرویی است که از یک سال قبل تولیدش در جهان آغاز شده و خودروی جدید و به روزی محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: ما ۴۰ سال است که در ایران حضور داریم و تاریخ مشترک با ایران داریم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه انتخاب رئیس‌جمهوری جدید آمریکا چه تاثیری بر فعالیت‌های پژو در ایران خواهد داشت، اظهار کرد: ما راجع به سیاست صحبت نمی‌کنیم. ما همکاری‌مان با ایران‌خودرو را بر اساس چارچوب‌های حقوقی و کاملا مجاز سامان داده‌ایم و به شریک‌مان در ایران متعهد هستیم. در این زمینه من شخصا در ایران حضور یافته‌ام تا تعهدمان به قرارداد با ایران خودرو را نشان بدهم.

او افزود: ما می‌خواهیم در راه خودروساز شدن به شریک ایرانی‌مان کمک کنیم و سعی در انتقال تکنولوژی و بومی سازی این دانش در ایران داریم.

وی در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه آیا پژو در اتفاقی که سال‌های گذشته رخ داد و چند دستگاه پژو ۴۰۵ دچار سانحه آتش‌سوزی شد، خود را مقصر می‌داند اظهار کرد: نه. در فعالیت در ایران کیفیت محصول و رضایت مشتری برای ما اولویت دارد بنابراین اگر نقصی از سوی یک قطعه مشخص شود باید با شریک ایرانی خود به آن واکنش نشان داده و آن مشکل را برطرف کنیم.

همچنین در این نشست خبری جان کریستوف کومار، قائم مقام آفریقا و خاورمیانه پژو سیتروئن اظهار کرد: پلتفرم خودروهای ۳۰۱ و ۲۰۸ حداقل تا ۱۰ سال دیگر در سبد محصولات ما باقی خواهد ماند. ما همچنین این پلتفرم‌ها را ارتقا داده و استانداردهای آنها را به یورو ۶ و یورو ۷ افزایش می‌دهیم.

به گزارش ایسنا، کومار با بیان اینکه مدل سیس لیست پژو ۳۰۱ هنوز وارد بازار نشده و در ماه‌های آینده قرار است وارد بازار شود، خاطرنشان کرد: بنابراین کمتر از یک سال پس از عرضه این خودرو در اروپا عرضه آن در ایران آغاز خواهد شد.

قائم مقام آفریقا و خاورمیانه پژو سیتروئن در پاسخ به این پرسش که در صورت بازگشت احتمالی تحریم‌ها آیا پژو از ایران خارج می‌شود، اظهار کرد: وزارت خارجه فرانسه چند هفته پیش بیانیه‌ای داشت و حمایت جامعه جهانی از برجام را اعلام کرد. بنابراین ما برای حضور خود در ایران بسیار جدی هستیم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر پرداخت غرامت به ایران به دلیل ترک ایران در زمان تحریم اظهار کرد: هر بار که به ایران می‌آیم این پرسش را از من می‌کنند. توافق ما از سوی دو طرف امضا شده و یک قرارداد برنده – برنده است که آن را وزارت صنعت ایران نیز تایید کرده است. ضمن آنکه ما پرداخت غرامت به ایران را انجام داده‌ایم.

او درباره دلیل حضور در ایران گفت: من ظرف دو سال گذشته ۲۵ بار به ایران سفر کرده‌ام و هر ماه یک هفته در ایران هستیم. اوضاع تغییر کرده و ما اینجا هستیم تا از شریک‌مان در ایران حمایت کنیم.

وی ادامه داد: ما سرمایه‌گذاری هنگفتی در ایران کرده‌ایم و شاید اولین سرمایه‌گذاری اروپایی در ایران باشیم. ضمن آنکه بیشترین سرمایه‌گذاری را در میان شرکت‌های فرانسوی در ایران انجام داده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما این است که ایران را تبدیل به مرکز تولید در منطقه کنیم. ما این بار بر خلاف گذشته در ایران سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و شریک هستیم. به همین دلیل سودآوری و موفقیت فعالیت‌هایمان در ایران برایمان مهم است.

وی خاطرنشان کرد: هدف ما در سرمایه‌گذاری مشترک با ایران‌خودرو سرمایه‌گذاری به حجم ۴۰۰ میلیون یورو در ایران است بنابراین در طول اجرایی شدن قراردادمان با ایران خودرو ۴۰۰ میلیون در ایران سرمایه‌گذاری خواهد شد.

همچنین در این نشست خبری لیندا جکسون، مدیرعامل سیتروئن اظهار کرد: سطح تولیدمان در کاشان یکی از به روزترین خطوط تولید خودرو در جهان است و ما محصولاتمان را با همان کیفیت جهانی در ایران عرضه خواهیم کرد.

 وی با بیان اینکه هم‌اکنون در حال مذاکره برای انتخاب ۳ مدل از محصولات سیتروئن برای تولید در کاشان هستیم، اظهار کرد: خودروی سیتروئن c۴ نیز به صورت آماده وارد خواهد شد و ربطی به محصولات تولیدی در سایپا کاشان نخواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: خودروهای تولیدی سیتروئن در ایران از قیمت مناسبی با شرایط بازار ایران برخوردار بوده و همچنین از محصولات جدید و به روز سیتروئن خواهد بود.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین