کد خبر: ۴۲۶۶۷۶
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار : ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۱
حکم قصاص یکی از مردان تبر به دست به اتهام قتل عمد صادر شد.
آفتاب‌‌نیوز : در اواخر مردادماه سال جاری این سه شرور روز روشن در یکی از خیابان های شیراز در اطراف بولوار امیرکبیر خون به پا کرده و مردی را جلوی چشمان همسر باردارش با تبر و چاقو به قتل رسانده و سپس با پژو پارس از محل جنایت متواری شدند.

به گزارش خبرجنوب، این فاجعه هولناک زمانی رقم خورد که زن و شوهر جوان به همراه یکی دیگر از بستگانشان سوار خودرو خود در محدوده بولوار امیرکبیر در حرکت بودند که ناگهان بر سر یک حادثه رانندگی جزیی با راننده و سرنشینان یک پژوپارس درگیر شدند.

زماني که مرد جوان از خودرو پیاده شد تا علت را جویا شود، راننده و دو سرنشین پژو پارس از خودرو پیاده شده و جنایت هولناکي را رقم زدند.

این سه شرور عصبانی به شکل باور نکردنی به جان مرد جوان افتاده و او را با ضربات متعدد چاقو و تبر مقابل چشمان همسر باردارش به قتل رساندند. در این درگیری مردان تبر به دست یکی دیگر از همراهان قربانی را که برادرهمسرش بود زخمی کرده و دقایقی بعد مقابل چشمان حیرت زده همسر مقتول و مردم از محل جنایت گریختند.

ماجرای این قتل آنقدر هولناك بود كه در مدت زمان كوتاهی دهان به دهان بین مردم شهر پیچید و بازتاب گستردهای داشت. اما ماجرا زمانی جنجالی شد كه كلیپ چند دقیقهای از زمان حادثه كه لحظه به لحظه فرار قاتل وهمدستانش و همچنین ضجههای همسر مقتول را به تصویر كشیده بود در فضای مجازی پخش شد.

این فیلم باعث خشم مردم شیراز شد و حساسیت ماجرا به حدی رسيد كه تحقیقات گستردهای برای شناسایی و دستگیری عاملان این جنایت هولناك آغاز شد.

آغاز تحقیقات برای دستگیری عاملان جنایت

به دنبال وقوع این جنایت هولناک پرونده ای تشکیل و دستورات لازم از سوی بازپرس برای شناسایی و دستگیری عاملان این جنایت آغاز شد تا اینکه ماموران پلیس و ماموران اطلاعات سپاه فجر استان فارس در حالی که چند روز بیشتر از وقوع این جنایت نمی گذشت و خبر رسیده بود که عاملان جنایت قصد خروج از کشور را دارند، توانستند یکی از آنها را در ابرکوه و دیگری را در خرم آباد دستگیر کنند. با دستگیری دو نفر از جنایتکاران ردیابی ها برای پيدا كردن نفر سوم که در فیلم منتشر شده تبر به دست داشت ادامه پیدا کرد تا اینکه این بار ماموران اطلاعات سپاه فجر استان فارس سرنخ هایی از این جنایتکار به دست آورده و پی بردند که وی هم اکنون در باغی اطراف شیراز پنهان شده و در حال پیگیری برای خروج از کشور است. نیمه شب 18 شهریور ماه در حالی که کمتر از 20 روز از وقوع این جنایت می گذشت، نامبرده را در همان باغی که ردش را زده بودند دستگیر کردند.

با دستگیری سه عامل این جنایت فجیع ، پرونده آنها برای رسیدگی به دادسرای جنایی شیراز ارسال شد. این پرونده با حساسیت ویژه ای و به صورت فوق العاده در دادسرای جنایی شیراز رسیدگی شد.

پس از طی شدن مراحل لازم و اعتراف این سه شرور به جنایت هر سه متهم مفسد فی الارض شناخته شده و پرونده آنها به اتهام محاربه به دادگاه انقلاب شیراز ارسال شد.همچنین پرونده این اشرار نیز به اتهام قتل با صدرو کیفرخواست به دادگاه کیفری ارسال شد. جلسه رسیدگی به اتهام مردان تبربه دست به اتهام قتل عمد در شعبه اول دادگاه کیفری شیراز تشکیل شد. در این جلسه اظهارات هر سه متهم اخذ شد. سپس قاضی پرونده یکی از متهمان که ضربه چاقو را وارد کرده بود به قصاص نفس محکوم کرد.

در این جلسه دو متهم دیگر نیز به اتهام معاونت در قتل به زندان محکوم شدند. این حکم در دیوانعالی کشور قابل فرجام خواهی است. گفتنی است چندی پیش حکم اعدام این سه متهم به اتهام محاربه در دادگاه انقلاب صادر شده بود.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۸ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
0
2
باید بدین به دست خانواده خود اون بنده خدا تا با چاقو هز 3 نفر را قطعه قطعه کنند.
هادی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۵/۱۱/۲۵
0
0
اعدام هرسه نفر مجرمین بهترین حکم می تواند باشد .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین