کد خبر: ۴۲۷۳۵۴
تاریخ انتشار : ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۹:۵۷

جیمز ماتیس: اعضای ناتو باید سهم خود را بپردازند

وزیر دفاع آمریکا در نشست وزرای دفاع ناتو اعلام کرد: این درخواستی منصفانه است که منتفعین از عالی ترین امنیت دفاعی در جهان باید سهم متناسب خود را از هزینه های مورد نیازشان بپردازند.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش شبکه تلویزیونی سی اِن اِن، «جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا امروز در نشست وزرای دفاع سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو)، این سازمان را دارای جایگاه ویژه ای در سیاست آمریکا خواند.

وزیر دفاع آمریکا در این نشست بار دیگر از درخواست «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا از اعضای ناتو برای تلاش در راستای برآورده سازی اهداف هزینه ای این نهاد، سخن گفت.

«جیمز ماتیس» وزیر دفاع آمریکا تصریح کرد: این درخواستی منصفانه است که منتفعین از عالی ترین امنیت دفاعی در جهان باید سهم متناسب خود را از هزینه های مورد نیازشان بپردازند.

وی مدعی شد: آزادی نهایت چیزی است که ما در ناتو از آن دفاع می کنیم. مطمئنم که ما بار دیگر اثبات خواهیم کرد که در برابر شرایط متغیر واکنش نشان خواهیم داد.

مقام نظامی آمریکا در ادامه افزود: ما چنین اقداماتی را در گذشته نیز به انجام رساندیم و لذا می توانیم مطمئن باشیم که با یکدیگر در این مسیر گام برخواهیم داشت.

شبکه تلویزیونی بی بی سی نیز در این باره اعلام کرد که وزیر دفاع آمریکا در نشست مذکور ناتو را از جایگاه اساسی در سیاست خارجی کشورش دانسته است.
منبع: مهر
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین