کد خبر: ۴۳۴۲۴۶
تاریخ انتشار : ۲۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۵
وزارت امنیت داخلی آمریکا پیشنهادهایی در مورد دیواری که این کشور قصد دارد در مرز خود با مکزیک احداث کند مطرح و اعلام کرد قاعدتا این دیوار باید 30 فوت (9 متر) ارتفاع داشته باشد.
آفتاب‌‌نیوز :
 وزارت امنیت داخلی آمریکا پیشنهادهایی در مورد دیواری که این کشور قصد دارد در مرز خود با مکزیک احداث کند مطرح و اعلام کرد قاعدتا این دیوار باید 30 فوت (9 متر) ارتفاع داشته باشد و آن طرف دیوار که سمت آمریکا است باید رنگ آمیزی خوشایندی به لحاظ زیبایی شناختی داشته باشد.

ساخت دیواری به منظور جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به آمریکا یکی از وعده های انتخاباتی اصلی دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و وعده ای بسیار جنجالی بوده است. 

کاخ سفید اوایل این هفته سه میلیارد دلار دیگر برای امنیت داخلی آمریکا درخواست و اعلام کرد بخشی از آن به برنامه ریزی و ساخت دیوار در مرز مکزیک اختصاص خواهد یافت.

در سندی که جمعه شب در پایگاه اینترنتی اداره گمرکات و محافظت مرزی آمریکا منتشر شد آمده است این دیوار باید 30 فورت ارتفاع داشته باشد و با بتون ساخته شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز،در این سند آمده است ساخت دیوار با ارتفاع بیش از 18 فوت مرسوم نیست اما این دیوار باید ویژگی هایی داشته باشد که افراد نتوانند از آن بالا بروند و همچنین حفر تونل زیر آن امکانپذیر نباشد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین