کد خبر: ۴۳۵۲۱۸
تاریخ انتشار : ۰۵ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۸:۱۳
محسن هاشمی خبر داد؛
آقای سیف الهی و شمخانی کار را پیش می برند و باید منتظر بود که آنها نظر نهایی را اعلام کنند. مجسمه آیت الله هاشمی رفسنجانی پرونده فوت مرحوم هاشمی در شورای امنیت ملی بررسی می‌شود
آفتاب‌‌نیوز :
محسن هاشمی در گفتگو با ویژه نامه نوروزی هفته نامه صدا ناگفته هایی را درباره فوت مرحوم هاشمی گفته است که بخشی از آن در ادامه می آید:

 خبر فوت آیت الله را چگونه شنیدید؟

 من در مسیر بازگشت از دانشگاه بودم که محافظان پدر تماس گرفتند که حال ایشان خوب نیست و به من گفتند به بیمارستان بروم. وقتی به بیمارستان رسیدم ایشان وضعیت مناسبی نداشت و پزشکان و پرستاران در حال احیای وی بودند. وقتی دکتر طباطبایی و دکتر هاشمی و دکتر زالی رسیدند و گفتند دیگر امیدی نیست، من برای اینکه ایشان دیگر اذیت نشوند خواستم عملیات احیا متوقف شود و بعد پیکر ایشان را به بیمارستان و سپس حسینه جماران بردیم. خودم برای صحبت با مادرم نزد ایشان به منزل در کنار حسینیه جماران رفتم.


یعنی شما دیگر نامید شده بودید؟

 
عملیات احیا در علم پزشکی حداکثر 20 دقیقه تا نیم ساعت انجام می شود. زمانی که دکترها داشتند عملیات احیا را انجام می دادند فشار زیادی روی پیکر ایشان وارد می کردند که صحنه های سختی برای ما بود. من با مشورت دکتر هاشمی، زارعی و دکتر طباطبایی و همچنین با نظر عمو محمد اجازه دادم عملیات احیا متوقف شود.

 
علت مرگ چه بود؟

 
علت مرگ را سکته اعلام کردند که البته تا روز تدفین ظاهرا گزارش علت فوت، از سوی بیمارستان اعلام نشده بود.

 
چرا؟

 
چون برای فوت های اینچنینی که علت دقیقش مشخص نمی شود بیمارستان نمی تواند گواهی فوت صادر کند. بیمارستان باید برای پزشکی قانونی بفرستند و این پزشکی قانونی است که در موارد اینچنینی باید گواهی فوت صادر کرده و دلیل فوت را اعلام کند.

 
نهایتا مشخص شد دلیل فوت چه بوده است؟

 
نهایتا در گواهی فوت دلیل مرگ را ایست قلبی نوشتند.

 

شما درخواست کالبد شکافی نداشتید؟

 
نه. ما در آن حالت و اوضاع اصلا به فکر این مسائل نبودیم.

 
شما درباره شایعات دخالت و توطئه بیگانگان در این ماجرا چه نظری دارید؟

 
شورای عالی امنیت در حال بررسی این موضوع است.

 
شما در جریان بررسی ها هستید؟

 
بله، ارتباط داریم. هم با آقای سیف الهی و هم شمخانی که دارند کار را پیش می برند و باید منتظر بود که آنها نظر نهایی را اعلام کنند.


حاج آقا چه روزهایی برای ورزش به استخر می رفتند؟

 
ایشان معمولا دو روز در هفته را برای کار و انجام ورزش شنا به ساختمان کوشک می رفتند.


خاموش بودن دوربین ها، نبود محافظ و تیم پزشکی همیشگی و طبیعی بود؟

 
دوربینی در داخل سالن استخر وجود نداشت که بخواهد خاموش باشد، سنسورهایی بودند که ظاهرا آنها نیز قابلیت ضبط نداشتند، وجود محافظ در داخل استخر از نظر ایشان ضرورتی نداشته است و محافظان بیرون و اطراف استخر حضور داشتند.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین