کد خبر: ۴۳۷۸۶۳
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۴:۱۶

انهدام باندپسر های زورگیرمیدان آزادی/ مراجعه مالباختگان به پلیس

با دستگیری امیر ۲۰ ساله و کشف یک قبضه سلاح سرد، وی برای انجام تحقیقات در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.
آفتاب‌‌نیوز : باند بزرگ زورگیری پسرعموها در غرب تهران شناسایی و چهار متهم آن دستگیر شدند. پسران جوان به ده‌ها فقره زورگیری اعتراف کردند.

به گزارش مهر، ششم بهمن ماه گذشته جوانی با مراجعه به کلانتری ۱۳۵ آزادی به مأموران عنوان داشت که توسط سرنشینان یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مشکی مورد زورگیری و سرقت گوشی تلفن همراهش قرار گرفته است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «زورگیری» و با توجه به وقوع سرقت‌های مشابه، پرونده به دستور بازپرس شعبه سوم دادسرای سرقت در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

انهدام باندپسر های زورگیرمیدان آزادی/ مراجعه مالباختگان به پلیس
در بررسی پرونده‌های مشابه با موضوع زورگیری توسط سارقان موتورسوار و انجام چهره‌نگاری از مالباختگان، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که گروهی چهار نفره با استفاده از دو دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مشکی و آپاچی سفید رنگ اقدام به زورگیری از افراد رهگذر به ویژه جوانان کرده‌اند.

یکی از مالباختگان پس از حضور در اداره پنجم پلیس آگاهی در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: ساعت۲۲ در میدان آزادی به سمت خیابان رحمانی منتظر ماشین [مسافرکشی] ایستاده بودم که یک موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ با دو نفر سرنشین به طرف من آمد. همزمان یک دستگاه موتورسیکلت آپاچی سفیدرنگ نیز با دو سرنشین با فاصله کمی از آنها توقف کرد و به نظر می‌رسید که مراقب اطراف هستند. یکی از سرنشینان هوندا پس از نزدیک شدن به من از موتور پیاده شد و با تهدید چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراهم به ارزش تقریبی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان کرد و پس از آن، هر دو موتورسیکلت از محل دور شدند.

با توجه به وقوعات مشابه در محدوه غرب و شمال غرب تهران بویژه مبادی خروجی شهر در محدوده بزرگراه‌ها، هماهنگی‌های لازم جهت اجرای طرح مهار انجام شد. سرانجام ۲۶ اسفند مأموران کلانتری ۱۴۰ باغ فیض در حین گشت زنی در محدوده میدان پونک به سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت طرح هوندا ۱۲۵ مشکی مشکوک شده و به او دستور ایست دادند. با وجود دستور ایست پلیس، سرنشین موتورسیکلت اقدام به فرار کرده و طی یک تعقیب و گریز، کنترل موتورسیکلت از دستش خارج و به زمین برخورد می‌کند.

با دستگیری امیر ۲۰ ساله و کشف یک قبضه سلاح سرد، وی برای انجام تحقیقات در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در مراحل اولیه تحقیقات از امیر و در حالیکه وی علت فرارش از دست پلیس را نداشتن گواهینامه مطرح کرده بود، کارآگاهان با بهره‌گیری از تصاویر بدست آمده از چهره‌نگاری و نهایتاً مواجه حضوری با تعدادی از شکات و مالباختگان، موفق به شناسایی امیر به عنوان یکی از سارقان اصلی گروه چهار نفره سارقین زورگیر موتورسوار شدند.

امیر که دیگر چاره‌ای جز بیان حقیقت و معرفی دیگر اعضای گروه را نداشت، در اعترافاتش عنوان کرد که با همدستی برادرش بنام ابوالفضل ۲۱ ساله و دو پسرعموی خود بنام‌های پوریا ۲۳ ساله و محمد ۱۸ ساله اقدام به ده‌ها فقره سرقت به شیوه زورگیری از افراد رهگذر در مناطق مختلف شهر تهران کرده‌اند.

با بهره‌گیری از اطلاعات بدست آمده از امیر، کارآگاهان موفق به شناسایی مخفیگاه سه عضو دیگر گروه سارقان در مناطق پیکان شهر و شهریار شدند.

در شرایطی که دیگر اعضای گروه سارقان فامیلی (پسرعموها) با اطلاع از دستگیری امیر، از مخفیگاه‌های خود متواری بودند، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی و کنترل نامحسوس محل‌های تردد متهمان و مخفیگاه‌های آنها سرانجام موفق به دستگیری هر سه نفر آنها و کشف ده‌ها گوشی تلفن همراه مسروقه و سلاح سرد از آنها شدند.

سرهنگ کارآگاه داوودفرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، به اعلام این خبر به خبرنگار مهر گفت: با توجه به اعتراف صریح متهمین به ده‌ها فقره سرقت به شیوه زورگیری گوشی تلفن همراه، لپ تاپ و وجوه نقد و شناسایی دقیق متهمین از سوی تعدادی از شکات و مالباختگان، قرار قانونی از سوی بازپرس پرونده صادر و متهمان برای انجام تحقیقات در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند. از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و شگرد و توسط سرنشینان موتورسیکلت‌های طرح هوندا ۱۲۵ مشکی یا آپاچی سفید رنگ مورد زورگیری و سرقت اموال قرار گرفتند دعوت می‌شود تا جهت شناسایی متهمان و پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین