کد خبر: ۴۳۸۲۳۶
تاریخ انتشار : ۲۲ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۰

رئیس‌جمهور: ایران در تولید کاغذ خودکفا می‌شود

رئیس جمهور با تاکید بر حمایت از تولیدات داخلی، گفت: ایران در تولید کاغذ خودکفا می‌شود.
آفتاب‌‌نیوز :
حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در حاشیه افتتاح مجتمع کاغذ امیرآباد بهشهر اظهار داشت: با حمایت از تولید داخلی، باید در عرصه تولید کاغذ به خودکفایی برسیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر یک سوم توان تولید کاغذ و تأمین نیاز در داخل کشور وجود دارد، افزود: بسیار خوشحالم که این واحد تولیدی را فعال می‌بینیم و امیدوارم این مسیر ادامه پیدا کند.

رئیس جمهور افزود: این مجتمع دارای تجهیزات بسیار خوبی است و از لحاظ مهندسی کار بزرگی صورت گرفته و تصفیه‌خانه عظیمی در کنار این کارخانه ایجاد شده و کاملاً با استانداردها همخوانی دارد و کاغذ بسیار مطلوبی را تولید می‌کند.

به گزارش تسنیم، روحانی گفت: بسیار خرسندیم که در سالروز میلاد امیرمؤمنان واحدهای تولیدی که به دلایل مختلف نمی‌توانستند فعال شوند، با رفع  مشکلاتشان در یکی دو سال اخیر توانسته‌ ، فعال شوند و فعالیت خود را توسعه دهند.

وی با اشاره به اینکه مجتمع تولید کاغذ امیرآباد در اواخر سال 95، فعالیت خود را آغاز کرده و امروز به طور رسمی مورد بهره‌برداری قرار گرفته است، گفت: بخشی از نیازهای کاغذ کشور توسط این بنگاه و مؤسسه اقتصادی تأمین می‌شود.

روحانی با اشاره به اینکه بخش بزرگی از نیازمندی کاغذ کشور از خارج تأمین می‌شود، خاطر نشان کرد: باید به سمت خودکفایی کاغذ حرکت کرده و در عین حالی که مسیر رقابتی ادامه می‌یابد از تولید داخلی، حمایت کنیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: ما باید از طریق تعرفه و حمایت از تولید داخلی در تولید کاغذ به خودکفایی برسیم؛ چرا که در کشور، این توان و ظرفیت وجود دارد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین