کد خبر: ۴۳۸۴۵۴
تاریخ انتشار : ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۶

چاوش اوغلو: دولت انتقالی سوریه زود تشکیل شود!

وزیر خارجه ترکیه در ادامه تلاش برای براندازی دولت مشروع دمشق، ادعای لزوم برکناری «بشار اسد» و تسریع تشکیل دولت انتقالی در سوریه را مطرح کرد.
آفتاب‌‌نیوز :
 به نقل از آناتولی، «مولود چاوش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه مدعی شد «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه دیگر نمی تواند در راس قدرت باقی بماند و باید هر چه زودتر در این کشور دولت انتقالی تشکیل شود.

وی در حالی که بار دیگر دولت دمشق را به حمله شیمیایی علیه شهروندان سوری متهم می کرد، گفت در صحبتی که با «رکس تیلرسون» همتای آمریکایی خود در نشست جی ۷ (هفت قدرت صنعتی جهان) داشته، با وی درباره مسائلی که لازم است در سفر به مسکو مطرح شود، گفتگو کرده است.

گفتنی است تیلرسون بعد از نشست جی ۷ که در ایتالیا برگزار شد، برای دیدار با «سرگی لاوروف» همتای روس خود، به مسکو رفت.

چاوش اوغلو در ادامه ادعاهای خود گفت: ترکیه بیم آن را دارد که مبادا دولت دمشق قصد حمله به ادلب سوریه را داشته باشد. در عین حال روسیه باید سوریه را بدون بشار اسد بپذیرد.

وزیر خارجه ترکیه در ادامه اظهارات عجیب خود مدعی شد که دمشق همچنان تسلیحات شیمیایی در اختیار دارد.

به ادعای وی، نتایج تحقیقاتی که آنکارا به آن دست پیدا کرده این واقعیت را نشان می دهد که تسلیحات شیمیایی همچنان در دست دولت سوریه است!

ادعاهای مضحک وزیر خارجه ترکیه مبنی بر برخورداری دمشق از تسلیحات شیمیایی در حالی است که وی هیچ سند و مدرک متقنی در این زمینه ارائه نداده است.

این ادعاها در حالی مطرح می شود که دولت سوریه حدود ۳ سال پیش بیشترین همکاری ها را با سازمان منع استفاده از تسلیحات شیمیایی در راستای تخلیه زرادخانه های شیمیایی خود داشته است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین