کد خبر: ۴۳۸۷۵۳
تاریخ انتشار : ۲۴ فروردين ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۲

نامه ۱۵۰۰ اقتصاددان آمریکایی به ترامپ

یک هزار و 500 اقتصاددان آمریکایی در نامه ای به دونالد ترامپ رئیس جمهوری و مقام های ارشد کنگره این کشور، با تاکید بر مزایای اقتصادی حضور مهاجران از کنگره خواستند که سامانه مهاجرتی آمریکا را 'نوسازی' کند.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبری سی اِن اِن، در این نامه که روز چهارشنبه منتشر شد آمده است: مهاجرت یکی از مزایای رقابتی مهم آمریکا در اقتصاد جهانی است. 

اقتصاددان های نویسنده این نامه تاکید می کنند: با وجود تدابیر مراقبتی لازم ، مهاجرت نه تنها تهدید نیست بلکه برای اقتصاد و کارگران آمریکایی یک فرصت است. 

در ادامه این نامه آمده است: از جمله مزایایی که مهاجرت به همراه دارد ، تامین کارآفرینانی است که کسب و کارهایی را آغاز می کنند ؛ کارگران جوانی که جانشین نیروهای کاری بازنشسته می شوند و افرادی با مهارت های متعدد که موجب حفظ توان رقابتی شرکت های آمریکایی می شوند.

به گزارش ایرنا، اقتصاددان هایی با گرایش های سیاسی مختلف از جمله 'داگلاس هولتز - ایکین' شاغل در دولت جرج دبلیو بوش ؛ و 'اوستان گولزبی' رئیس هیات مشاوران اقتصادی باراک اوباما این نامه را امضا کرده اند. 

به گزارش ایرنا، ترامپ از ابتدای رقابت های انتخاباتی موضعی سرسختانه در قبال مهاجران داشته و ورود مهاجران را عامل مشکلات اقتصادی و همچنین ناامنی قلمداد می کند. وی اخیرا دستور ساخت یک دیوار در مرز میان آمریکا و مکزیک را با هدف مقابله با موج مهاجران غیرقانونی صادر و تلاش کرده تا هزینه آن را به مکزیک تحمیل کند.

ترامپ دو فرمان مهاجرتی درباره منع ورود مهاجران و اتباع برخی کشورهای عمدتا اسلامی صادر کرده که قضات آمریکایی اجرای آنها را به حالت تعلیق در آورده اند. 

ترامپ اواخر اسفند ماه سال گذشته، تعلیق فرمان دوم اجرایی اش درباره مهاجرت را ازسوی قاضی هاوایی محکوم و آن را «تعدی بی سابقه دستگاه قضایی» عنوان کرد. در پی اعتراض های گسترده به فرمان نخست اجرایی ترامپ که در تاریخ 8 بهمن صادر شد و شهروندان هفت کشور عمدتا مسلمان را از ورود به آمریکا منع می کرد، رئیس جمهوری آمریکا نسخه دوم این فرمان را صادر کرد که فرق عمده آن مستثنی کردن عراق از هفت کشور مشمول ممنوعیت ورود به آمریکا بود و دارندگان گرین کارت را از این قاعده حذف می کرد.


بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین