کد خبر: ۴۴۰۷۲۰
تاریخ انتشار : ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۳۶
معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: دوره بیماریهای عفونی برای مرگ کودکان به پایان رسیده است و هم اکنون حوادث اصلی‌ترین دلیل فوت کودکان در ایران است.
آفتاب‌‌نیوز :
به نقل از ایرنا، دکتر محمد آقاجانی روز شنبه در آیین افتتاح هشتمین کنگره سلامت در حوادث و بلایا که در مرکز بین المللی همایش های رازی در حال برگزاری است، ّ با اشاره به اینکه حوادث یکی از چالش های نظام جهانی است، گفت: هر ساله حوادث سبب مرگ و معلولیت میلیون ها نفر در سراسر جهان می شود و حجم زیادی از منابع مالی و انسانی را به خود اختصاص می دهد.
وی با بیان این که بسیاری از افراد که در این حوادث دچار خسارت می شوند را جوانان تشکیل می دهند، گفت: این موضوع سبب توجه بیشتر سیاستگذاران برای کاهش خسارات شده است.


آقاجانی در خصوص اقداماتی که تاکنون وزارت بهداشت در این خصوص انجام داده است، گفت: تدوین نقشه خطرپذیری در حوزه سلامت کشور یکی از این موارد است.
وی در این خصوص توضیح داد: در این نرم افزار نوع خطرات و بلایای هر نقطه ای از کشور مشخص شده است.
آقاجانی آموزش برای کارشناسان سیاستگذاران و ارائه دهندگان خدمات سلامت را یکی دیگر از اقدامات وزارت بهداشت اعلام کرد و گفت: سطح بندی خطرات از دیگر اقدامات است که مشخص می کند در هنگام وقوع هر نوع خطر و بلایا باید از چه میزان ظرفیت و پتانسیل برای کمک و امداد رسانی بهره گرفت و مثلاً نباید برای حوادث استانی و ناحیه ای از ظرفیت ملی بهره برد.


معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تعیین چارچوب پاسخ مناسب و به موقع نظام سلامت به حوادث و بلایا یکی دیگر از برنامه‌های ما است که در آن اقدامات به لحاظ زمان بندی و نوع آنها مشخص شده است.
آقاجانی پیوست خطر را یکی دیگر از اقدامات وزارت بهداشت برای پیش بینی و پیشگیری ار حوادثو بلایا عنوان کرد.
وی با تاکید بر این که بحث آموزش به کودکان باید جدی گرفته شود، گفت: ما برای شروع کار 7 هزار کودک را ساماندهی کردیم تا آموزش های لازم برای مقابله با خطر را به آنان آموزش دهیم.


معاون وزیر بهداشت درباره وضعیت بیمارستان در هنگام وقوع حوادث گفت: بیمارستان ها نیز باید از آمادگی قابل توجهی برخوردار باشند. وضعیت بیمارستان ها در این زمینه مناسب نیست و 80 درصد بیمارستان های ما نمره متوسط و 20 درصد آنها نمره ضعیف را دارند.
وی تصریح کرد: باید آمادگی بیمارستان ها را بالا ببریم تا این مراکز بتوانند در لحظات بحرانی بهترین خدمات را به مردم و مجروحان ارائه کنند.


سلامت نیوز: حوادث اصلی ترین دلیل فوت کودکان ایرانی
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین