کد خبر: ۴۴۲۶۴۴
تاریخ انتشار : ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۰
یک عضو هیئت رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی با تاکید بر اینکه بین دو کاندیدای مورد حمایت این فراکسیون وفاق، همدلی و تعامل وجود دارد، گفت که حضور توأمان قالیباف و رئیسی در انتخابات منوط به روزهای پایانی تبلیغات است و هر احتمالی همچون کناره‌گیری یکی به نفع دیگری وجود دارد.
آفتاب‌‌نیوز :
عباس گودرزی در گفت‌وگو با ایسنا، در پیش‌بینی از چگونگی حضور قالیباف و رئیسی در انتخابات گفت: همه چیز بستگی به روزهای پایانی تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری دارد و هر احتمالی همچون کناره گیری یکی از کاندیداها به نفع دیگری ممکن است. این احتمال که هردو نیز خود را در معرض رأی مردم بگذارند نیز دور از ذهن نیست.

وی در عین حال گفت که قالیباف و رئیسی فعالیت های انتخاباتی‌شان را با وفاق، همدلی و تعامل و هماهنگی با یکدیگر انجام می دهند و هر دو تا روزهای آخر فعالیت می کنند اما اینکه در روزهای پایانی چطور تصمیم گیری کنند معلوم نیست و بستگی به شرایط دارد.

این عضو هیئت رئیسه فراکسیون نمایندگان ولایی درباره نحوه ورود این فراکسیون به انتخابات گفت: فراکسیون نمایندگان ولایی از دو کاندیدای مورد حمایت جمنا یعنی قالیباف و رئیسی حمایت می‌کند و در عین حال اعضای فراکسیون بنابر نقطه نظرات و گرایش های خود به کاندیداهای مورد نظرشان کمک های لازم را می دهند.

قائم مقام ستاد رئیسی: رئیسی کنار نمی‌رود

همچنین عبدالله ارجاعی در نشست خبری که عصر امروز برگزار شد، اساس توسعه و پیشرفت در هر نظام را حاکم بر چند اصل دانست و گفت: یکی از مواردی که اساس پیشرفت بر پایه آن قرار دارد فرهنگ است، دوم اقتصاد و سوم سرمایه انسانی است.
 
وی افزود: موارد دیگری را هم بعضی‌ها می‌شمارند مانند توسعه و پیشرفت سیاسی و نظامی که این دو را می‌توان معلول سه علت اول دانست؛ یعنی اگر کشوری در حوزه اقتصاد و نیروی انسانی پیشرفت کرد، به تبع آن توسعه در زمینه نظامی هم به دست می‌آورد.
 
قائم‌مقام ستاد انتخاباتی رئیسی در خراسان رضوی، با بیان اینکه مردم به نسبت هزینه‌هایی که برای انقلاب کرده‌اند چیزی عایدشان نشده، تصریح کرد: اگر سه ضلع برای پیروزی انقلاب در نظر بگیریم، یک ضلع آن رهبری یا امامت بود، ضلع دوم مردم یا به عبارت بهتر امت بود و ضلع سوم ایدئولوژی و تفکر حاکم که در کشور ما اسلام است. رهبر در انقلاب‌های دیگر هم داشتیم اما وقتی نگاه می‌کنیم به طور مثال در بیداری اسلامی و کشورهای همسایه، انقلابشان بعضا رهبر داشت ولی امام نداشت و دلیل شکستشان همین بود.
 
وی با بیان اینکه مردم نشان داده‌اند پای انقلاب هستند افزود: در 8 ماه فتنه که برخی خسارات آن را برابر با 8 سال دفاع مقدس می‌دانند، مردم تمام‌کننده کار بودند. در سازندگی و اساس انقلاب محوریت با مردم بود و در فشارهای تحریم و موفقیت‌های بزرگ نظام این مردم بودند که نقش‌آفرین بودند.
 
قائم‌مقام ستاد انتخاباتی رئیسی در خراسان رضوی با بیان اینکه هیچ‌کس از وضعیت کنونی جامعه راضی نیست و با تاکید بر اینکه جامعه نیازمند تغییر است خاطرنشان کرد: یکی از شعارهای حجتالاسلام رئیسی تغییر به نفع مردم است که این تغییر باید هم در حوزه اقتصادی و هم در حوزه فرهنگی و سیاسی اتفاق بیفتد، ما در هر سه حوزه نیازمند تغییر در رویکرد و تغییر در اجرا هستیم.
 
وی در خصوص رابطه رئیسی و جمنا با اشاره به بیانیه ابتدایی ایشان اظهار کرد: ورود آقای رئیسی فراتر از جناح‌بندی‌های سیاسی در کشور است.
 
ارجاعی در پاسخ به این سوال که آیا بین آقای قالیباف و رئیسی کسی کناره‌گیری می‌کند به نقل از تولیت آستان قدس تاکید کرد: حجه‌الاسلام رئیسی آمده‌اند که بمانند و کنار نمی‌روند.
 
وی در واکنش به سوال خبرنگاری در خصوص سوابق اجرایی رئیسی، با بررسی سوابق رئیس‌جمهورهای پیشین کشورمان مدعی شد: آقای رئیسی سابقه اجرایی فوق‌العاده‌ قوی و پشتوانه فوق‌العاده‌ای دارند و هیچکدام از رئیس‌جمهورهای اخیر چنین سابقه اجرایی نداشتند. چه کسی می‌گوید ایشان دارای سابقه اجرایی نیستند، آقای روحانی وقتی رئیس جمهور شدند چه سابقه‌ای داشتند، خاتمی مدیر یک وزارت‌خانه بودند، یک وزیر سابقه اجرایی بیشتری دارد یا 10 سال رئیس سازمان بازرسی کشور بودن که تمام وزارت‌خانه‌ها زیر نظرش هستند؟ حجت السلام رئیسی دو دوره معاون اول قوه قضائیه بودند.
 
قائم‌مقام ستاد انتخاباتی رئیسی در خراسان رضوی در خصوص برنامه اقتصادی این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری عنوان کرد: ما به دنبال احیا ظرفیت‌های از دست رفته طی یک برنامه 4 ساله هستیم که به فضل الهی طی یک برنامه 4 ساله در هر سال 25 درصد این کارخانه‌های تعطیل شده قابل بازگشت است. محور اقتصاد مقاومتی و ایجاد شغل برای جوانان و ریشه‌کن کردن بیکاری است.
 
ارجاعی در واکنش به مطرح شدن بحث کنسرت توسط یکی از خبرنگاران، این موضوع را جزو اولویت‌های مردم مشهد ندانست و مدعی شد: برنامه ما رسیدگی به اولویت‌ها است. در مشهد بیکاری و بیش از 3000 کارتن خوابش و کشف‌رود و آسیب‌های اجتماعی در اولویت هستند. از چند مشهدی سوال کنیم در 10 اولویت اولش کنسرت را مطرح می‌کند؟
 
وی با مطرح کردن بحث نشاط جوانان افزود: وقتی پدر یک خانواده مشکل معیشت دارد آن خانواده شاد است؟ برای شادی و نشاط باید حداقل‌ها فراهم باشد؛ وقتی حداقلی وجود ندارد بیاییم حواس جوان را با چنین مسائلی پرت کنیم.

قائم مقام ستاد رئیسی در خراسان رضوی خاطرنشان کرد: نگاه ما به انتخابات، امتحانات است؛ هم برای کاندیدها، هم مجریان و هم برای مردم.

تصمیم جدید جمنا درباره قالیباف و رئیسی

همچنین رئیس ستاد انتخاباتی سیدمصطفی میرسلیم، نقل‌قول مبنی بر قول مصطفی میرسلیم برای کناره‌گیری را تکذیب کرد.

در حالی که پیش از این روستاآزاد رییس کمیته اقشار جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی گفته بود که در جلسه ایثارگران با نیروهای جبهه مردمی انقلاب میرسلیم قول داده است پس از مناظره‌ها کنار برود و این مساله در محضر آیت‌الله موحدی‌کرمانی مطرح شده است، حالا محمدعلی امانی این موضوع را تکذیب کرد و  گفت: آقای میرسلیم  دیداری با آیت‌الله موحدی‌کرمانی نداشته است که بخواهد چنین قولی برای کناره‌گیری از دور رقابت‌های انتخاباتی بدهد.

 رئیس ستاد انتخاباتی سید مصطفی میرسلیم افزود: آقای میرسلیم تا آخر رقابت‌ها حضور خواهد داشت.

خود سید مصطفی آقامیرسلیم نیز در حاشیه بازدید از شهرک صنعتی شکوهیه قم در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا درست است که شما به آیت الله موحدی کرمانی قول داده اید که به نفع جمنا کناره گیری کنید؟ افزود: من چنین قولی نداده و مردم را هم مسخره نکرده ام و تا آخر ایستاده ام.

بررسی فعالیت‌های تبلیغاتی رییسی و قالیباف در جمنا

دوازدهمین جلسه شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی نیز با بررسی فعالیت‌های انتخاباتی سیدابراهیم رییسی و محمدباقر قالیباف برگزار شد.

در دوازدهمین نشست شورای مرکزی جبهه مردمی، تحلیلی از وضعیت عمومی رقابت‌ها و انتخابات ارائه و درباره مسائلی که در مناظره مطرح بود، صحبت شد و همچنین گزارش‌های مختلفی از رفتار صداوسیما که نشان‌دهنده عدم رعایت بی‌طرفی و سوگیری نسبت به برخی از کاندیداها است، مطرح شد.

در این جلسه همچنین درخصوص فعالیتهای تبلیغاتی که باید توسط ستاد این دو نامزد (آقایان قالیباف و رییسی) تا زمان انتخابات صورت گیرد و اقدامات جبهه مردمی در این زمینه بحث و بررسی صورت بگیرد.

به گزارش ایلنا، در این نشست، تحلیلی از افکار عمومی و پیمایش‌های اجتماعی در خصوص آرا و نظرات مردم در باره کاندیداهای مختلف مطرح شد و درباره شیوه‌ای که جبهه برای تعیین کاندیدای نهایی در نظر گرفته، تأکید شد و این شیوه مجدداً مورد پذیرش اعضا قرار گرفت.

بر این اساس تا قبل از رأی‌گیری پیمایش‌ها ادامه خواهد داشت و طبق نظر اعضای شورای مرکزی در فرصت کوتاه نمی‌توان به جمع‌بندی رسید، لذا پس از مناظره‌ها و تبلیغات و رسیدن به اطلاعات واقعی از سطح جامعه، این اطلاعات جمع‌بندی خواهد شد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x