کد خبر: ۴۴۵۰۷۱
تاریخ انتشار : ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۳
استاندار سیستان و بلوچستان امروز در نشست شورای هماهنگی مدیران ادارات ذیربط وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در استان بیان کرد: ۲۲ هزار نفر فاقد شناسنامه که بطور مطلق از دریافت خدمات محروم بودند طی این ۳ سال شناسنامه دریافت کردند و بزودی یارانه آنان واریز می شود.
آفتاب‌‌نیوز :
علی اوسط هاشمی افزود: ۲۲هزار نفری که مدیران سابق چشم شان به روی حق آنان بسته بود و از سن ۶۵ ساله تا نوه هایشان فاقد شناسنامه بودند امروز با رویکرد کرامت به حق انسانی از حق هویت برخوردار شدند. یارانه اردیبهشت ماه ۳۰ هزار نفر در استان که قبلا قطع شده بود  پرداخت می‌شود.

استاندار گفت: ۱۲۰ هزار نفر دانش آموز واجب التعلیم که از ادامه تحصیل محروم بودند طی سه سال اخیر امکان حضور در سر کلاس درس برای آنان فراهم شد.

هاشمی خاطرنشان کرد: بزودی کلنگ انتقال خط لوله آب به ۲۰۰ هزار نفر جمعیت حاشیه شهر زاهدان به زمین زده می شود که تاکنون فاقد آب بودند؛ آیا ساکنان این مناطق حق برخورداری از بهداشت و رفاه ندارند و آیا اینها حاصل همین دوره چهار ساله است. مدیران باید جهت گیری هایشان را تغییر داده و خدمات را به سمت ساکنان مناطق حاشیه نشین سوق دهند.

استاندار تصریح کرد: پایداری جمعیت روستایی و حفظ ۵۱.۵ درصد جمعیت روستایی کار آسانی نیست لذا توجه به توسعه تعاونی ها در روستاها و مشاغل خرد ، مانع رشد تصاعدی مهاجرت آنان به سوی شهرها و حاشیه نشینی می شود.

وی در ادامه به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها نیز اشاره کرد و گفت: ۲۹ اردیبهشت ماه ۲ انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراها را پیش رو داریم؛ به هر میزان که از حق خودتان فاصله بگیرید به همان میزان تضییع حق متصور است، به هر ارزیابی که رسیدید آن را مبنای کارتان قرار بدهید.

هاشمی بیان کرد: ملت رئیس جمهوری می خواهد که با صلابت و اختیار بایستد ولی برخی به دنبال رئیس جمهوری هستند که در اختیار باشد؛تفاوت بین این دو وجود دارد. رئیس جمهور باید مجری با صلابتی برای قانون باشد و به بلندای قامت ملت در جهان برد کلام و نفوذ معنوی برگرفته از شخصیت داشته باشد؛ برخی شخصیت ها اعتبار آور برای کشور هستند و برخی هم اعتبار را بر باد می دهند.

به گزارش ایسنا، وی اذعان کرد: هر ۲ انتخابات را جدی بگیرید، از انتخابات شوراها به فرهنگ درست می رسیم لذا برای رای خود قیمت تعیین کنید تا در مسیر صحیح ارزشهای خودش را نمایان کند.

هاشمی خاطرنشان کرد: تعاون نمایانگر خرد جمعی و هم افزایی است لذا با بهره گیری از خرد جمعی در جامعه و کسانی که با تکیه بر درایت، کار جمعی را می پذیرند برنامه ریزی شود و صندوق تعاون برای توسعه در کنار آنها جدی باشد.

وی گفت: راه مدیریت بر کاهش میزان نقدینگی در جامعه، روی آوردن به کارهای جمعی و تعاون است. بدلیل قابلیت جمعی ابتدا تعاون را در خودتان تجربه کنید و دو محصول مهم حاصل کار جمعی را در سال ۹۶ ارائه کنید.

وی ادامه داد: رابطه تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دانشگاهها در ارتقای مهارت با صنعت و کارگاها در تامین نیروی انسانی ماهر جامعیت می خواهد؛ فرهنگ برخورداری از مهارت شاه بیت کار دستگاه‌های زیرمجموعه این اداره کل است زیرا احساس نیاز به دانش و نقش مهارت یک ضرورت است. ضمن تقویت تشکلهای صنفی ،آسیب شناسی لازم از موانع انجام شود چون توسعه با خرد جمعی، مشارکت و نقد حاصل می شود.

بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین