کد خبر: ۴۴۵۲۸۶
تاریخ انتشار : ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۲۷
نایب‌ رئیس مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: باید واقع نگر باشیم چرا که حجت الاسلام روحانی کشور در حال سقوط به سراشیبی را نجات داد و توانست زمینه های رشد و توسعه را فراهم کند.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایرنا ، محمدرضا خاتمی شامگاه پنجشنبه در مسجد جامع زنجان در جمع حامیان حجت الاسلام حسن روحانی با تبریک عید نیمه شعبان افزود: منتظر امام موعود(عج) هستیم چرا که در انتظار عدالتیم؛ امروزه در پیرامون کشور جز ظلم تجاوز و جنایت چیزی دیده نمی شود و بیشترین ظلم بر مسلمانان می رود و بدتر از آن ظلمی که بر مسلمانان می رود، به دست خود مسلمانان است. 

نایب‌ رئیس مجلس ششم در ادامه خطاب به جوانان گفت: جمعیت کثیر جوانان ما شاید از وقایع تاریخی کشور مطلع نباشد، که ارزش این انتخابات و انتخابات های دیگر در دانستن این راه است. 

خاتمی با بیان اینکه تبلیغ ما برای یک فرد نیست بلکه برای یک راه تلبیغ می کنیم تا در بیراهه نیفتیم افزود: این تبلیغات برای این است تا از مسیری که ملت ایران انتخاب کرده اند، منحرف نشویم. 

وی با بیان اینکه باید اعتراف کنیم در طول سال های سال به خاطر مشکلات داخلی و خارجی نتوانستیم آن گونه که باید و شاید به اهداف خود نزدیک شویم اما نباید خودزنی کنیم، ادامه داد: وقتی خود را با کشورهای همجوار مقایسه می کنیم درست است که از نظر اقتصادی وضعیت بسامانی نداریم اما به لحاظ استقلال، آزادی، و دخالت مردم در سرنوشت خود قابل مقایسه با کشورهای دیکتاتوری همایسه خود نیستیم اما آنچه داریم ما را راضی نمی کند، در شان ملت ایران نیست و با اهداف انقلاب تطابق ندارد. 

وی خاطرنشان کرد: این ما را قانع نمی کند که خود را با عربستان مقایسه کنیم، آزادی ما بیشتر آن چیزی که از آزادی می خواستیم، فراتر از آن چیزی بود که در داخل کشور است، و برای همین در حال تلاش هستیم الگو و سرمشق همه باشیم. 

خاتمی گفت: وقتی گفته می شد انقلاب را صادر کنیم برخی به غلط تصور کردند در امور کشورهای دیگر دخالت کنند در حالیکه هدف ایجاد الگویی در داخل بود که برای کشورهای دیگر سرمش و الگو باشد. 

وی به دولت سازندگی اشاره کرد و یادآورشد: در این دولت با وجود مشکلاتی که وجود داشت توانست زیر بناهای نابود شده زمان جنگ تحمیلی را بازسازی کند. 

خاتمی خطاب به جوانان اظهارکرد: به پدران و مادران خود مراجعه کنید و بهترین زمان زندگی خود را از آنها سوال کنید که به حتم دوران اصلاحات را بیان می کنند چرا که شعار آن اقتصادی، دادن یارانه، کم کردن تورم و رفع بیکاری نبود بلکه شعار آزادی، کرامت، حرمت انسان ها و عزت مردم بود. 

وی گفت: این میراث به دولتی تحویل داده شد که شعارش آمدن نفت به سر سفره های مردم بود که نتیجه آن پس از هشت سال تبدیل شدن به یکی از منزوی ترین کشورهای جهان، از فاسد ترین کشورهای دنیا،به لحاظ درآمد سرانه پایین ترین، پوشش بیمه و خدمات درمانی بدترین وضعیت در تاریخ کشور شد که در دوران جنگ تحمیلی نیز نداشتیم. 

نایب‌ رئیس مجلس ششم گفت: از نظر بیکاری به اوج رسیده بودیم، تورم کمرشکن بود که در یک شب ارزش دارایی های ملت ایران سه برابر سقوط می کند که حاصل دستاوردهای دولت نهم و دهم بود. 

خاتمی ادامه داد: الان هم با وضعیت این گونه ای روبه رو هستیم چرا که رقیبان روحانی می گویند ما هشت سال خراب کردیم چرا در طول چهار سال نتوانستید بسازید؟، می گویند هشت سال ویرانه تحویل دادیم چرا اشتغال صدرصد نیست و فقر ریشه کن نشد، می گویند در این چهار سال هر چوبی لای چرخ دولت تدبیر و امید گذاشتیم چرا نتوانستید کار کنید. 

وی یادآورشد: الان آمده اند ما را به هشت سال قبل و وضعیت فلاکت باری که بر اثر تحریم ها انجام شده بود برگردانند؛ در آن دوران بیماران سخت علاج و سرطانی دارو برای درمان پیدا نمی کردند و باید در بازار سیاه دنبال دارو می گشتند؛ کشور ما در آن دوران در جهان چنان منزوی شده بود که هیچ کشوری حاضر نبود رابطه سیاسی و اقتصادی حتی رابطه فرهنگی داشته باشد. 

این فعال سیاسی با بیان اینکه آنان اگر مرد صداقت و عمل بودند، حداقل یک کلمه در اعتراض به وضعیت مردم پاسخگو بودند اظهار کرد: بزرگترین اشتباه آنها در این است که مردم ایران را نشناخته اند؛ مردم ایران سرد و گرم چشیده، دولت های مختلف دیده اند، حوادث دنیا را پیگری و فرق شعار و عمل را می دانند و فریب این فریبکاری ها را نخواهند خورد. 

وی افزود: در طول تبلیغات بایدهایی که گفته می شود برنامه ای برای این بایدها دیده نشده است، کدام اقتصاددان، عالم علم سیاست و جامعه شناس را می توانید پیدا کنید که برای این شعارها ارزش قائل شود. 

وی با تاکید بر اینکه مردم ایران آگاه است و فریب نمی خورند یادآورشد: دولت روحانی توانست آوار برداری کند ملت ایران برنامه عملیاتی او را دیده اند، باید واقع نگر باشیم؛ او توانست کشوری را که در حال سقوط بود نجات دهد و زمینه های رشد پیشرفت توسعه را در کشور فراهم کند. 
منبع: ایرنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x