کد خبر: ۴۴۷۲۲۶
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۱
رییس ستاد انتخابات کشور:
رییس ستاد انتخابات کشور گفت: ۲۵ میلیون و ۹۶۶ هزار و ۷۲۹ آرای ماخوذه، ۲۵ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۳۱۰ آرای صحیح داشتیم که از میزان روحانی با ۱۴ میلیون و ۶۱۹ هزار ۸۴۸ پیشتاز است .
آفتاب‌‌نیوز :
علی اصغر احمدی در ستاد انتخابات کشور گفت: مردم با آرای بالا تمام برنامه‌های تبلیغاتی سه انتخابات را پشت سر گذاشتند و با حضور بی‌نظیر خود در ۲۹ اردیبهشت ۹۶ حماسه دیگری را خلق کردند و بالغ بر ۴۰ میلیون نفر در پای صندوق حاضر شدند که آمار نهایی را امروز بعد از تایید هیات اجرایی مرکزی تقدیم می‌کنیم .

او افزود: از نصایح و هدایت رهبری که چراغ راه ملت بودند تشکر می‌کنم و از مراجع عظام و نامزدها و ستاد ها و طرفداران و صدا و سیما و اصحاب جراید تشکر می‌کنم

احمدی گفت:  ۲۵ میلیون و ۹۶۶ هزار و  ۷۲۹ آرای ماخوذه،  ۲۵ میلیون و ۱۸۲ هزار و ۳۱۰ آرای صحیح داشتیم که از میزان  روحانی با ۱۴ میلیون و ۶۱۹ هزار  ۸۴۸ پیشتاز است .

او ادامه داد: ابراهیم رییسی ۱۰ میلیون و ۱۲۵ هزار و ۸۵۵ رای و سید مصطفی میرسلیم با یک میلیون و ۳۹۳ هزار و ۳۳۱ رای  و مصطفی هاشمی طبا با ۲۹۷ هزار و ۲۷۶ رای در رده‌های بعدی قرار دارند.

احمدی با بیان اینکه دلیل تاخیر نتایج این ازدحام برگزاری دو انتخابات بزرگ بود، تصریح کرد: حتی بعضی عزیزان ما ساعت‌ها پشت شعب بودند اما متن قانون می‌گوید انتخابات روز جمعه برگزار می‌شود ساعت ۲۴:۰۱ می‌شود روز شنبه. از آنجایی که نمی‌خواستیم تخلفی صورت بگیرد و مر قانون رعایت شود نتوانستیم رای آنها را دریافت کنیم.

او افزود: امیدواریم تا بعد از ظهر نتایج نهایی را اعلام کنیم. 

معاون سیاسی وزارت کشور درخصوص دیر اعلام شدن نتایج انتخابات خاطرنشان کرد: به خاطر تطیبق صورت جلسات نمایندگان فرماندار که باید هم تحویل ما و هم به نمایندگان شورای نگهبان می‌دادند تا این لحظه اعلان نتایج طول کشید. امیدواریم تا ساعت ۲ بعدازظهر نتایج نهایی را اعلام کنیم. 

احمدی در پاسخ به این سوال که آیا این آمار شامل تهران نیز می‌شود، ابراز داشت: این آمار متعلق به کل کشور است.

منبع: ایلنا
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین