کد خبر: ۴۴۷۳۵۲
تاریخ انتشار : ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۳
معاون اول رییس جمهور با صدور پیامی، ضمن تبریک پیروزی بزرگ ملت،‌ تحقّق خواست بلند رهبری معظم انقلاب و تداوم اندیشه و راه اصلاحات و اعتدال گفت: حماسه تاریخی اردیبهشت 96، برگ زرین کارنامه ملت ماست و مردم در این روز به واقع کار را به شایستگی تمام کردند و همه سیاست‌مداران و مسئولان را مرهون و مدیون آگاهی، مسئولیت‌ شناسی و زمان آگاهی خود ساختند.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایسنا، متن کامل پیام اسحاق جهانگیری بدین شرح است:


بسم ‌الله الرحمن الرحیم
پیروزی بزرگ ملت،‌ تحقّق خواست بلند رهبری معظم انقلاب و تداوم اندیشه و راه اصلاحات و اعتدال را به همه شهروندان عزیز، ‌شخصیت‌های ملی، علما و مراجع، دانشگاهیان و معلمان و دانشجویان، اصحاب اندیشه و فرهنگ و هنر و قلم، کارگران و کشاورزان و به منتخب شایسته مردم حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی صمیمانه تبریک می‌گویم.

حماسه تاریخی اردیبهشت 96، برگ زرین کارنامه ملت ماست، ‌ملتی که با رشد و بلوغ سیاسی خود به مردم سالاری جلوه‌ای نو داد و نام ایران را بر قلّه بلند افتخار و اقتدار در منطقه و جهان نشانید. ملتی که با حضور و مشارکت و رأی معنادار خود در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا قدرتی مضاعف به دولت تدبیر و امید داد تا راه دشوار آزادی و پیشرفت و رفاه ملی ادامه یابد.

مردم به واقع کار را به شایستگی تمام کردند و همه سیاست‌مداران و مسئولان را مرهون و مدیون آگاهی، مسئولیت‌ شناسی و زمان آگاهی خود ساختند. ایرانیان عزیز، زنان و مردان، دختران و پسران، از دورترین و محروم‌ترین روستاها و شهرها تا جای‌جای جهان حماسه آفریدند و به‌رغم همه کاستی‌ها و تنگناها به میدان آمدند و زیباترین صحنه‌های اعتماد را به نظام، اعتماد به خود و اعتماد به رییس محترم جمهور و دولت او به نمایش نهادند.

از این پس همه ما در این صبح امیدی که دمیده‌است موظف هستیم تا این تحول را به درستی ببینیم و با نگاهی نو، مسئولیتی نو و اراده‌ای نو، قدردان حماسه حماسه‌آفرینان باشیم و در راه پاسخگویی به خواسته‌ها و مطالبات به حق این ملت قدم برداریم.

اکنون روز بعد از انتخابات است، به جای رقابت‌ها زمان رفاقت‌ها فرا رسیده است. رییس‌جمهور اینک رییس‌جمهور همه است و باید در شنیدن صدای همه آنانکه به او رأی ‌دادند به ویژه رای اولی ها و همه آنان که رأی ندادند و حتی‌همه آنان که در انتخابات حضور نیافتند مشترکاً تلاش کنیم.

روزی دیگر و مرحله‌ای دیگر آغاز شده است،‌ روز تفاهم ملی، روز گفت‌وگوی ملی و روز مشارکت و همکاری ملی برای برداشتن گام‌های بلندتر به سوی توسعه همه جانبه کشور است. من به سهم خود راهگشایی‌های رهبر معظم انقلاب، حضور مؤثر همه جریان‌های سیاسی و شخصیت‌ها و نخبگان ملی به ویژه حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمد خاتمی و همه بزرگان کشور را در این مقطع صادقانه سپاس می‌گویم. امید دارم به یمن این نقش آفرینی تاریخی ملت، دولت آینده بتواند با تحرک بیشتر پاسخگوی همه خواسته‌های جامعه جدید ایرانی باشد.

اسحاق جهانگیری
معاون اول رییس جمهور
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x