کد خبر: ۴۴۷۵۴۹
تاریخ انتشار : ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۲
رئیس‌جمهور فیلیپین در مصاحبه‌ای گفت، دونالد ترامپ را دوست خود می‌داند و هیچ ضدیتی با آمریکا ندارد.
آفتاب‌‌نیوز :
 رودریگو دوترته، رئیس‌جمهور فیلیپین در مصاحبه‌ای با یک رسانه روسی گفت: دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا دوست من است اما فیلیپین تصمیم گرفته سیاست خارجه خود را از مسیر غرب‌گرایی به سمت دیگری ببرد.

دوترته گفت: من هیچ ضدیتی با آمریکا ندارم. ما کاملا با هم خوب هستیم و ترامپ دوست من است.

دوترته تاکید کرد که مانیل به دنبال تنوع بخشیدن به روابطش است.

وی افزود: سیاست خارجه دولت من مسیرش را از غرب‌گرایی تغییر داده است. من اکنون ائتلافی کاری با چین دارم و امیدوار هستم روابط کاری خوبی نیز با روسیه داشته باشم. چرا؟ چون جهان غرب، اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای غربی حرف‌های دوگانه‌ می‌زنند.

دوترته همچنین هشدار داد، بالاگرفتن جنگ با چین تبدیل به یک "کشتار" خواهد شد.

وی اظهار کرد: اگر فیلیپین وارد درگیری نظامی با چین بر سر مناقشه‌های ارضی در دریای چین جنوبی شود این تبدیل به یک کشتار خواهد شد.

او ادامه داد: آیا شما از من انتظار دارید با چین بجنگم؟ آیا من موشک کروز برای حمله به آنها دارم؟ اگر چنین جنگی بالا بگیرد تنها یک کشتار حاصل آن خواهد بود.

همچنین دوترته گفت، فیلیپین دیگر از آمریکا تسلیحات نخواهد خرید چون طرف آمریکایی شرایطی افراطی مطرح کرده است.

به گزارش ایسنا،وی اظهار کرد: روسیه نیز سلاح می‌فروشد اما هیچ شرطی برای آن نمی‌گذارد. وقتی روسیه سلاح می‌فروشد فقط به دنبال فروش سلاح است و رویکردش این است که اگر شما به آن نیاز دارید من به شما سلاح می‌دهم. اما آیا با آمریکا نیز وضعیت این چنین است؟ خیر! چون رئیس‌جمهور آمریکا به زبان می‌گوید که سلاح می‌دهد اما وزیر امور خارجه این کشور در عمل پاسخ منفی می‌دهد و پس از آن کنگره نیز با آن مخالفت می‌کند و می‌گوید که رئیس‌جمهور فیلیپین حقوق بشر را نقض می‌کند و بنابراین باید فاصله خود را با او حفظ کنیم! اگر آنها می‌خواهند اینطور رفتار کنند، بگذارید رفتار کنند. من دیگر از آنها تقاضای لطف برای فروش تسلیحات نمی‌کنم و می‌توانم به سراغ روسیه بروم.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین