کد خبر: ۴۵۶۰۶۳
تعداد نظرات: ۶ نظر
تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۳۹۶ - ۰۰:۳۶
در اجتماع ایرانیان مقیم آلمان مطرح شد

ظریف: مردم برجام را به نتیجه رساندند/پس چرا به آنها افتخار نکنیم؟

محمدجواد ظریف در اجتماع ایرانیان مقیم آلمان تاکید کرد: مقاومت، خواست و اراده مردم ایران قدرت‌های جهانی را به پای میز مذاکره آورد و برجام را به ثمر رساند.
آفتاب‌‌نیوز :
وزیر امور خارجه که در آلمان حضور دارد، شامگاه دوشنبه در اجتماع بزرگ ایرانیان مقیم آلمان در برلین حاضر شد.ظریف: مردم برجام را به نتیجه رساندند/پس چرا به این مردم افتخار نکنیم؟

او در این جمع صمیمی اظهار کرد: آیا ما چیزی جز پشتیبانی، مقاومت و حضور مردم در صحنه داشته‌ایم؟ این مردم بدون ابزار دفاعی توانستند در برابر دشمن خشن و تخریب‌گر مقاومت کنند و نهایتا صدام و حامیان او را ناکام گذاشتند. مردم بودند که بعد از جنگ هم در بازسازی مشارکت کردند. مردم بودند که در برابر تحریم‌ها مقاومت کردند. مردم بودند که در انتخابات ۹۶ نشان دادند که علیرغم همه کاستی‌ها اجازه نمی‌دهند بین آنها و حاکمیت و نظام فاصله بیاندازند. هیات مذاکره‌کننده برجام نیز فقط ترجمان اراده مردم بود.

وی ادامه داد: مردم برجام را به نتیجه رساندند و شش کشور قدرتمند را به پای میز مذاکره کشاندند. در غیر این صورت آنها نمی‌خواستند ایران حتی یک سانتریفیوژ هم داشته باشد. آقای اوباما گفت اگر می‌توانستم اجازه نمی‌دادم یک‌ پیچ سانتریفیوژ ساخته شود. پس چرا به این مردم افتخار نکنیم؟

ظریف همچنین گفت: در حالی که موج سهمگین عصبیت مردم منطقه را به خاک و خون کشانده و دولت‌های منطقه دچار این مشکلات هستند، ما آرامش خود را مدیون این مردم هستیم. مقام معظم رهبری در نماز امروز عید فطر فرمودند که دولت باید به سرعت دست به کار شود و خواست‌های مردم را محقق کند. این واقعیت است که مردم ایران، همه مردم ایران و تک‌تک آنها ولی نعمت ما هستند؛ از جمله ایرانیانی که در اینجا به نمایندگی‌های ما مراجعه می‌کنند. آنها در برابر ما پاسخگو نیستند بلکه ما هستیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: اگر ما به روزمرگی بگذرانیم، طرف مقابل بیکار نمی‌نشیند. فرصت روابط پایدار با اروپا و خصوصا روابط عمیق اقتصادی با آلمان پدید آمده است. اگر فرصت‌ها را از دست بدهیم، کسانی آنها را تبدیل به تهدید برای ما می‌کنند. ما به عنوان قدرتمندترین و باپشتوانه‌ترین کشور منطقه معتقدیم که فقط در یک منطقه امن و توسعه‌یافته است که امنیت و پیشرفت ایران تامین می‌شود. کسانی که تلاش می‌کنند که به قیمت حذف و ناامنی دیگران امنیت کسب کنند، جز ناامنی و ذلت کسب نکرده اند.

وی تاکید کرد: تفکر بازی با حاصل جمع صفر که تفکر سرسپردگی به بیگانگان است، نباید مانع از آثار انتخاب مردم شود. همان طور که رهبری فرمودند امروز به وحدت و انسجام نیاز داریم. لذا وظیفه سنگینی بر عهده وزارت امور خارجه است و باید از لحظه‌لحظه زمان برای پیشبرد اهداف کشور و خدمت به اقتصاد مقاومتی استفاده کنیم. همکاری علمی و فناوری را توسعه دهیم. در رشته‌های پیشرفته علوم به رتبه‌های تک‌رقمی دنیا رسیده‌ایم.‌ باید فناوری بومی خود را با استفاده از فناوری پیشرفته دنیا توسعه ببخشیم. باید سرمایه‌های ایرانیان داخل و خارج کشور را جذب کنیم و هیچ سرمایه‌ای به اندازه این در پیشرفت و توسعه کشور موثر نیست.

به گزارش ایسنا، ظریف افزود: در سال تولید و اشتغال باید قسمتی از چرخه ارزش افزوده باشیم و برای بازارهای جهانی تولید کنیم و اشتغال یک میلیون و دویست هزار نفر در سال را محقق کنیم. این وظیفه همکاران ما در وزارت امور خارجه است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
خبرهای مرتبط
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۶
7
5
چون با هوشیاری سایه جنگ را این مردم از سر کشوربرداشتند و نان کاسبان تحریم را هم اجر کردند دلیل از این بالاتر که به مردم و منتخبان مردم نباید افتخار کنند!!!!!!
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۰۱:۱۹ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۶
7
7
جناب آقای ظریف مقام معظم رهبری برای چندمین بار از جنابعالی به عنوان یک فرد مومن یاد کردند و همیشه پشتیبان شما بودند و انتقادهای زیادی هم به برجام داشتند و خودتان هم میدانید که برجام تا کنون به نفع طرف مقابل بوده و به هیچ یک از تعهدات خود هم عمل نکرده پس کجای این برجان به کمک مردم به نتیجه رسیده که نه ما بلکه خور رهبر معظم انقلاب از آن خبر ندارند که البته از همه اش خبر دارند و به تیم پیگیری برجام هم که جنابعالی و رئیس جمهور و رئیس مجلس هم یکی از اعضای آن هستید تذکر فرمودند که مراقب باشید از شما خواهش می کنیم که حرف رهبر را بزنید و آن چه که واقعیت دارد بیان کنید نه چیز دیگر مردم که می فهمند
علی معرف
|
Netherlands
|
۰۱:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۶
5
7
مشکل اینه که روابط تجاری بین ایران و امریکا

برقرار نیست ‌.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۶
6
6
موافقم
رضا
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۴/۰۶
4
6
بعضی ها هنوز واقعیتها را قبول نکرده اند و در تخیلات سیر میکنند.
ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۲۰:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۴/۱۱
1
0
مردم روحانی و گروهش به ویژه ظریف با همه هزینه تبلیغاتی مخالفان نادان از دل و جان و اگاهی معتقد به نجات ایران و شیعه توسط نام بردگان هستند
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین