کد خبر: ۴۵۷۶۰۷
تاریخ انتشار : ۱۱ تير ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۴
در دیدار مدیر کل سازمان منع سلاح های شیمیایی؛

ظریف بر مخالفت ایران با هر گونه کاربرد سلاح شیمیایی تاکید کرد

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی بر اصول اساسی ایران دائر بر مخالفت با هر گونه کاربرد سلاح شیمیایی و مردود بودن استفاده از آن تاکید کرد.
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، احمد اوزمجوو مدیر کل سازمان منع سلاح های شیمیایی (OPCW) پیش از ظهر یکشنبه با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد.
وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با اشاره به این که جمهوری اسلامی ایران خود یکی از قربانیان استفاده از سلاح شیمیایی از سوی رژیم صدام در دوران جنگ تحمیلی هشت ساله است، بر اصول اساسی ایران دائر بر مخالفت با هر گونه کاربرد سلاح شیمیایی و مردود بودن استفاده از آن تاکید کرد.

ظریف افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره تاکید کرده که هیچ گروهی حق استفاده از سلاح شیمیایی را در منازعات مسلحانه ندارد. این در حالی است که متاسفانه گروه تروریستی داعش در جنگ خود در قبال دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده کرده است.
وی با اشاره به گزارش های اخیر درباره استفاده از سلاح شیمیایی در منطقه «خان شیخون » سوریه بر لزوم انجام بازرسی های بین المللی به منظور راستی آزمایی استفاده از سلاح شیمیایی در آن منطقه تاکید و از آمادگی ایران به منظور همکاری با سازمان منع سلاح های شیمیایی در این زمینه سخن گفت.

احمد اوزمجوو نیز با اشاره به حمایت های ایران از آن سازمان به سابقه همکاری های دیرپا از سوی جمهوری اسلامی ایران با سازمان منع سلاح های شیمیایی یاد کرد.
وی همچنین با اشاره به مقارن شدن سفر خود به ایران با سی امین سالگرد حمله شیمیایی رژیم بعث عراق به مردم سردشت افزود: به عنوان مدیر کل OPCW همواره در سالگرد این رویداد بیانیه صادر می کنم.

مدیر کل سازمان منع سلاح های شیمیایی از اعلام آمادگی ایران در انجام تحقیق درباره استفاده از سلاح شیمیایی اخیر در سوریه قدردانی کرد و افزود: سازمان منع سلاح های شیمیایی در حال حاضر مشغول بررسی و انجام تحقیق در مورد استفاده از سلاح شیمیایی ( گاز سارین) در خان شیخون سوریه است.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین