کد خبر: ۴۶۷۵۵۰
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۴:۳۷
از مجموع اظهارات و مواضع مقامات امریکا چنین بر می آید که دولتمردان جدید آمریکا یک طراحی سه ضلعی را علیه کشورمان در سر پرورانده و در حال پیگیری آن هستند.
آفتاب‌‌نیوز :
ضلع اول این مثلث خصومت ورزی،کاهش قدرت دفاعی ایران با تمرکز بر توان موشکی است.
آمریکایی ها بخوبی بر قدرت بازدارندگی ایران که بخش مهمی از آن در قدرت ساخت،نگهداری و پرتاب موشک نهفته است واقفند.

آمریکایی ها خوب میدانند در صورت کوچکترین تحرک نظامی خود،رژیم صهیونیستی و یا هر یک از ایادی منطقه ای آنها،انواع موشک های زمین به زمین،زمین به هوا و زمین به دریای ایران چه جهنمی را برای آنها پدید خواهد آورد و میزان ضربه پذیری آنها از این توان چقدر بالاست.

آنها همچنین خوب میدانند که این توان اولا" کاملا" بومی و متکی بر توان فنی و انسانی داخلی است،ثانیا" در حد انبوه آماده بهره برداری است و ثالثا" ارتقاء آن کاملا" امکان پذیر است و در صورت هرگونه تحریکی ممکن است این ارتقاء محقق شود!

همین نگرانی ها موجب شد که از سالها پیش اولا" به فکر شناسایی کامل این توانمندی حتی در پوشش بازرسی های هسته ای برآیند و ثانیا" بدنبال از بین بردن و یا حداقل محدود کردن آن باشند.

تصور کنید ایران بدون قدرت بازدارندگی را در برابر دشمنان مجهز به انواع سلام ها از خود آمریکا گرفته تا رژیم صهیونیستی و آل سعود!

دومین ضلع توطئه آمریکایی ها،کاهش یا از بین بردن نفوذ منطقه ای ایران است؛همانی که بر جام منطقه ای خوانده می شود.

دشمنان انقلاب اسلامی هم به میزان نفوذ ایران اسلامی در منطقه پی برده اند و هم به اهمیت و نقش آن.
آنها امروز کاملا" متوجه عمق استراتژیک جمهوری اسلامی ایران شده اند و خوب میدانند تا ایران اسلامی از چنین سرمایه گرانبهایی برخوردار است،هم این سرمایه فزونی خواهد یافت،هم جبهه مقاومت هر روز مقاومتر میشود و هم ضریب امنیت ملی و ضربه ناپذیری ایران چندبرابر.

حزب الله لبنان،انصارالله یمن و حشدالشعبی عراق و سوریه نه فقط از لبنان و یمن و عراق و سوریه دفاع می کنند که اگر روزی خطری متوجه ایران اسلامی بشود سینه آنها نیز سپر بلای ایران خواهد شد؛همانگونه که مدافعان حرم در کنار آنها ایثارگری و جهاد را به نمایش گذاشتند.

دشمنان انقلاب اسلامی در این صحنه، یک تصویر باشکوه دیگر و البته برای منافع نامشروع خود بس نگران کنند را مشاهده میکنند و آن شکل گیری تمدن نوین اسلامی است!

سومین و به عبارتی مهمترین ضلع مثلث خصومت ورزی آمریکا علیه کشورمان،به اقدامات روانی و سیاسی در بعد داخلی ایران مربوط می شود.

آنها با تحریم،نفوذ و حمایت از مخالفین داخلی در صدد ناامید کردن مردم و تحریک آنها علیه نظام هستند.
دشمنان انقلاب اسلامی و مردم ایران خوب میدانند اگر نظام را از پشتوانه مردمی خود محروم کنند،دیگر نه موشک چندان بدرد میخورد و نه نفوذ منطقه ای مشکل گشا خواهد بود.

البته این هم برای مردم ما روشن است که در چنین صورتی،پیش و بیش از همه خود مردم هستند که خسارت خواهند دید و برای اثبات این مدعی، نگاه به سوریه و برخی دیگر از کشورهای منطقه برایشان کافی است!

با توجه به آنچه گفته شد، نقش دولت و قوای دیگر و همچنین جریان های سیاسی دلسوز کشور بیشتر روشن میشود تا با خواندن دست دشمن یکپارچه هم از توان دفاعی کشور مراقبت کنند،هم قدر نفوذ منطقه ای کشورمان را بدانند و هم اوضاع داخلی را سامان دهند.
همه و خصوصا" دولت دوازدهم باید هرچه بیشتر در جهت کارآمدی زیر مجموعه خود تلاش کنند.

همگی باید مراقب باشند در پازل دشمن عمل نکنند و با همدلی و پرهیز از چالش ها و دوقطبی های مضر،مردم را بیش از این خسته و دلسرد ننمایند.

ایران اسلامی به رغم همه مشکلات ریز و درشتی که با آن پنجه نرم میکند،پر است از توفیقات و پیشرفت ها و فرصت ها و ظرفیت ها.

امید که بخصوص دولت دوازدهم بتواند پیشرفت ها را بیشتر و فرصت ها و ظرفیت های موجود را افزون بر گذشته بارور سازد.
منبع: الف
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین