کد خبر: ۴۶۸۵۰۶
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۹:۲۹
مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای از آغاز روند آماده سازی مرز خسروی به عنوان چهارمین گذرگاه زائران اربعین خبر داد.
آفتاب‌‌نیوز :
 رضا نفیسی پیش از ظهر امروز سه شنبه دومین جلسه کمیته حمل و نقل و سوخت  ستاد اربعین حسینی در پایانه مسافری شلمچه ،اظهار کرد: در جریان سفر هفته گذشته سفیر ایران به عراق موضوع استفاده از مرز خسروی به عنوان چهارمین مرز برای گذر اتباع خارجه  در اربعین امسال مطرح شد اما هنوز هماهنگی های لازم با طرف عراقی انجام نشده است با این حال مرز خسروری در حال آماده سازی برای اربعین است. 

وی افزود: انجام برخی اقدامات از جمله استقرار گیت های گذر و  احداث سرویس های بهداشتی  در حال انجام است و پیش بینی می شود در صورت موافقت طرف عراقی با موضوع مرز خسروی، امسال در حدود 300 تا 400 هزار نفر نیز از این مرز عازم عتبات  شوند. 
مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده در ادامه افزایش شمار زائران در اربعین به میزان 25 درصد را پیش بینی کرد و از دو مرز شلمچه و چذابه به عنوان مرزهای مهم در این موسم یاد کرد. 

وی به موضوع توسعه پایانه قدیم شلمچه برای گذر اتبااع خارجه نیز اشاره کرد و گفت: باید برای استفاده از پایانه قدیم طرح جامع نوشته شود  البته تصمیم گرفته شده اسن که  آن محل تغییر و درآن گیت ها موقت پیش بینی شود اما به دلیل نبود مدیریت واحد در پایانه ها این امر اجرایی نشد. 
نفیسی با تاکید بر اینکه با استقرار گیت های موقت مشکلات کمتری برای گذر زائران ایجاد می شود، افزود: پلیس گذرنامه در مورد ایجاد گیت های موقت همکاری لازم را نداشت. 

وی  ادامه داد: با توجه به با باقی ماندن مدت زمانی در حدود دو ماه تا آغاز موسوم اربعین اجرای کردن این امر تا اربعین امسال شدنی نیست اما در مدت زمانی پنج ماهه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای قادر خواهد بود این اقدام را طبق طرح پیش بین شده به انجام برساند. 

مدیر کل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین المللی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای همچنین به موضوع پارک خودروها در شلمچه در اربعین گذشته اشاره کرد و گفت: امسال باید از 15مهر  با استقرار نیروی های پلیس و هشدار دادن، از پارک خوردو در محل هایی به جز پارکینگ های پیش بینی شده خودداری کرد تا امسال نیز  شاهد نابسامانی های سال گذشته  در شلمچه نبود.
منبع: مهر
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین