کد خبر: ۴۶۸۸۷۹
تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۹
جوان 34 ساله ای که با جعل عنوان مامور راهور به تصادفات ساختگی در مشهد رسیدگی می کرد، در حالی با شلیک گلوله دستگیر شد که تاکنون تعداد زیادی اسناد و مدارک رانندگان نیز از وی کشف شده است!
آفتاب‌‌نیوز : به گزارش روزنامه خراسان، ماجرای کلاهبرداری های این مرد که در پوشش پلیس راهور رانندگان خودروهای سنگین و ترانزیتی را سرکیسه می کرد، هنگامی لو رفت که ماموران راهنمایی و رانندگی مستقر در پایگاه قاسم آباد هنگام گشت زنی در حوزه استحفاظی، ماموری را با درجه ستوان دومی دیدند که درحال رسیدگی به یک حادثه تصادف خسارتی بود! آنان با تعجب از این که سانحه تصادف از طریق پلیس 110 گزارش نشده اما ماموری در حال رسیدگی است به صحنه تصادف نزدیک شدند و به بررسی موضوع پرداختند چرا که تصادف مذکور در حوزه استحفاظی آنان بود و باید یکی از افسران کارشناس پایگاه قاسم آباد به آن رسیدگی می کرد ولی ستوان مذکور که مورد تصادف در خیابان آزادی را در سررسید همراهش یادداشت می کرد، برای آنان ناشناخته بود.
 
گزارش خراسان حاکی است: نیروهای راهور که به نوع رفتار و نحوه پوشش این جوان مظنون شده بودند، سوالاتی را درباره محل خدمت وی پرسیدند که با تناقض گویی های جوان 34 ساله روبه رو شدند. بنابراین ماموران این فرد را به داخل خودرو هدایت کردند تا تحویل کلانتری بدهند اما وقتی سرعت خودرو پلیس در ترافیک شهری کمتر شد، ناگهان متهم مذکور که «علیرضا-الف» نام دارد در خودرو را گشود و پا به فرار گذاشت.
 
ماموران انتظامی هم که به تعقیب وی پرداخته بودند به ناچار دست به سلاح بردند و با شلیک چند تیر هوایی او را زمین گیر کردند. بنابر گزارش خراسان، با انتقال متهم به پلیس آگاهی خراسان رضوی که با دستور قضایی صورت گرفت، تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز شد چرا که سرهنگ کارآگاه حمید رزمخواه (رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی) با توجه به تجربیات پلیسی خود احتمال می داد متهم مذکور باید جرایم بیشتری را در مشهد مرتکب شده باشد بنابراین به دستور وی، این پرونده توسط گروه زبده ای از کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری مورد رسیدگی و بازجویی های دقیق قرار گرفت.
 
بررسی های کارآگاهان با توجه به اظهارات و اعترافات متهم حاکی از آن بود که مرد 34 ساله با پوشیدن لباس نیروهای راهور و درحالی که بی سیم قلابی نیز در دست داشت وارد صحنه های تصادف می شد واز راننده به ظاهر مقصر، خسارت خودروی دیگر را به طور نقدی دریافت می کرد تا راننده مقصر از برگه بیمه خود استفاده نکند! در همین حال تحقیقات بیشتر نشان داد همه تصادفاتی که مامور قلابی به آن ها رسیدگی کرده، ساختگی بوده است! متهم مذکور در اعترافات خود پرده از ماجرای ساختگی بودن تصادف ها نیز برداشت و گفت: معمولا همسرم سوار بر خودروی ریو به صورت ساختگی با خودروهای ترانزیتی یا کامیون ها تصادف می کرد و بعد من به عنوان مامور پلیس وارد صحنه می‌شدم و با بیان این که کامیون مقصر است، مدارک راننده را می‌گرفتم. سپس به راننده به ظاهر مقصر پیشنهاد می‌کردم به دلیل هزینه کم  تعمیر خودروی ریو اگر به صورت نقدی خسارت را پرداخت کنید به نفع شماست! این گونه رانندگان هم که حاضر نیستند یک برگه از بیمه آنان به خاطر مبالغ چند صد هزار تومانی بریده شود یا فرصت رفتن به مراکز خسارت بیمه و پلیس را نداشتند، بلافاصله راضی می شدند و خسارت را به صورت نقدی پرداخت می کردند.
 
گزارش اختصاصی خراسان حاکی است: در ادامه بررسی ها مشخص شد زنان دیگری هم در ماجرای کلاهبرداری از رانندگان با این متهم همکاری کرده اند که تلاش برای شناسایی آنان ادامه دارد.از سوی دیگر نیز تحقیقات کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری که با نظارت مستقیم و راهنمایی های سرهنگ رزمخواه همراه بود، نشان می داد در برخی از صحنه های ساختگی تصادف که متهم داخل خودرو حضور داشته و ماموران راهنمایی و رانندگی در صحنه تصادف حاضر شده اند، او (متهم) تا زمان تنظیم کروکی هم موضوع را پیگیری کرده اما در یک لحظه از محل گریخته است.
 
بنابراین گزارش، در بازرسی از مخفیگاه وی، تعدادی اسناد و مدارک رانندگان مانند گواهی نامه کشف شده و این مامور قلابی به گرفتن پول نقدی در تعدادی از تصادفات ساختگی اعتراف کرده است. این متهم 34 ساله درباره پوشیدن لباس نیروهای راهور نیز گفت: من مسافرکش هستم، لباس ها را پیدا کردم و پوشیدم!! شایان ذکر است: با توجه به این که احتمال می رود این متهم جرایم بیشتری را در شهر مرتکب شده باشد، تحقیقات از وی با صدور دستور قضایی همچنان ادامه دارد.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین