کد خبر: ۴۷۴۳۵۲
تاریخ انتشار : ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۱
مسعود بارزانی در جدیدترین موضع گیری خود در خصوص همه پرسی اقلیم کردستان گفت که این همه پرسی تاثیری بر رابطه با ملت عراق نخواهد گذاشت.
آفتاب‌‌نیوز :
مسعود بازرانی، رئیس اقلیم کردستان عراق در پیام خود خطاب به افکار عمومی تاکید کرد: اقلیم کردستان تجربه ای مملو از مشکلات با دولت های عراقی طی ۱۰۰ سال گذشته دارد و ما در این مدت شاهد هیچ مشارکت واقعی در حکومت نبودیم.

وی در ادامه افزود: همه پرسی به معنی ضدیت با هیچ یک از اقوام و مذاهب ملت عراق نیست. مردم کردستان برای تحقق صلح و ممانعت از جنگ ها و دوری جستن از مشکلات تصمیم به برگزاری همه پرسی گرفته اند. این همه پرسی مبنای روابط تاریخی جدیدی میان کردها و ملت عراق خواهد بود و مانع تلاشهای برخی افراد برای ایجاد فتنه و اختلاف افکنی میان آنها میشود.

به گزارش مهر به نقل از الیوم السابع، بارزانی عنوان کرد: هر سخن و اقدامی که مخالف برادری و همزیستی مسالمت آمیز باشد هیچ ارتباطی با ارزشهای عالی مردم ما و سیاستهای کلی اقلیم ندارد. روند همه پرسی بر روح دوستی و برادری میان مردم کردستان و ملت عراق تاثیری نخواهد داشت. من از ساکنان اقلیم می خواهم که به ارزشهای گرانقدر ما و روح برادری و همزیستی مسالمت آمیز در زمان بیان درخواستهایشان پایبند باشند و از برادران عراقی نیز می خواهیم که متوجه این نکته باشند که مردم کردستان به هیچ عنوان باعث از بین رفتن وحدت عراق نیستند بلکه این دولتهای عراقی هستند که این کار را می کنند.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین