کد خبر: ۴۷۴۸۵۲
تاریخ انتشار : ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۱
بیانیه "خونه‌به‌خونه" درباره داربی مازندران

قیمت فحاشی در استادیوم‌ها مشخص شد

باشگاه خونه به خونه مازندران، بعد از رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات بازی با نساجی که حواشی زیادی در پی داشت، بیانیه‌ای اعتراضی منتشر کرد.
آفتاب‌‌نیوز :

به گزارش ایسنا، باشگاه خونه به خونه مازندران، بعد از رای کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات بازی با نساجی، بیانیه‌ای اعتراضی منتشر کرد که به شرح زیر است:

ساعتی بعد از دیدار حساس دو تیم خونه به خونه و نساجی مازندران، به گواه مدارک و تصاویری که در خبرگزاری‌های معتبر کشور منتشر شد، شیشه‌های اتوبوس تیم را شکستند، با سنگ بدرقه‌مان کردند و تعدادی از هواداران بی‌گناه باشگاه را مصدوم و با سرهای شکسته به خانه‌شان فرستادند. اوضاع بعضی از هواداران به قدری وخیم بود که اتوبوس تیم تعدادی از آنها را در مسیر بازگشت به بابل، سوار کرد تا مبادا آسیب جدی‌تری به این عزیزان وارد شود.

بعد از تمام این اتفاقات، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال باشگاه نساجی را به پرداخت ۵ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم کرده است. این رای، به خودی خود می‌تواند جو ورزشگاه‌ها را خراب‌تر کند.

۵ میلیون تومان، این جریمه باشگاه‌هایی خواهد بود که طرفداران‌شان با سنگ شیشه تیم اتوبوس مهمان را می‌شکنند، راننده اتوبوس‌شان را کتک می‌زنند و این گونه هواداران‌شان را غرق در خون، به خانه‌های‌شان می‌فرستند.

فدراسیون در واقع با این حکم و حکم مشابهی که برای سه باشگاه دیگر صادر کرد، قیمت فحاشی و کتک خوردن هواداران را اعلام کرد! پس آن هواداری که سر و دستش شکست و غرق در خون به خانه‌اش رفت، باید حق خود را از چه کسی بگیرد؟

پس از اتفاقات تلخ برای اتوبوس تیم خونه به خونه و هواداران در شهر قائمشهر، تنها توقع این بود که رای کمیته انضباطی، مرهمی باشد برای این دردها نه این که هوادار ما را بیش از گذشته، جریحه‌دار کند.

باشگاه خونه به خونه همواره نشان داده تابع قوانین است و همین جا از تمام هواداران بابلی قویا درخواست می‌کنیم، در بازی برگشت مقابل نساجی، تنها تیم خود را تشویق کنند و بهترین میزبانی را از هم استانی خود داشته باشند. آن مسابقه میدانی خواهد بود برای هواداران خونه به خونه تا بار دیگر مظلومیت خود را بیش از هر زمان دیگری نشان دهند.

ذکر چند نکته ضروری است: اول بار دیگر تاکید می‌کنیم این حکم بی‌شک می‌تواند بدعت خطرناک و تازه‌ای در فوتبال ایران باشد. تصمیمی که می‌تواند این فضا را به خاطیان دهد تا چنین اقداماتی در داخل یا بیرون از استادیوم انجام دهند و در نهایت با کمترین جریمه، روبه‌رو شوند.

 دوم، رئیس کمیته مسابقه سازمان لیگ هم در ورزشگاه حضور داشت و عملا با رای صادره، یعنی حضور یا غیبت ایشان در ورزشگاه و بیرون از ورزشگاه، بی‌فایده بوده است.

سوم، فدراسیون فوتبال با این حکم نشان داد اگر بیرون از استادیوم برای هواداران اتفاقی رخ دهد، برایشان ارزشی ندارد و این مساله به آنها مربوط نیست. آیا حتما باید برای هواداری اتفاق تلخی رخ دهد تا همه بیدار شوند؟ آیا جان هواداری که کیلومترها آمده تا بازی تیم محبوبش را تماشا کند، در بیرون از استادیوم برای مسئولان ارزش ندارد؟

و در آخر باشگاه خونه به خونه علاقه‌مند است تا استان مستعد مازندران در سال آینده یک نماینده در لیگ برتر داشته باشد ولی توقع ما این است نگاه فدراسیون به تمام تیم‌های استان، یکسان و به دور از تبعیض باشد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین