کد خبر: ۴۷۶۲۱۲
تاریخ انتشار : ۲۷ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۳۵

رئال مادرید به رکورد تاریخی سانتوس رسید

رئال مادرید با گلزنی برابر رئال سیوسیداد توانست به رکورد تاریخی سانتوس برزیل برسد.
آفتاب‌‌نیوز : رئال مادرید یکشنبه شب در هفته‌ چهارم لالیگا توانست دروازه‌ رئال سوسیداد را باز کند و به رکورد تاریخی سانتوس پله برسد. تیم برزیلی توانسته بود در ۷۳ بازی پیاپی گلزنی کند. رئال مادرید این رکورد را در همه رقابت‌ها یعنی لالیگا، لیگ قهرمانان اروپا، کوپا دل ری، سوپر جام اروپا، سوپر جام ‌اسپانیا و جام جهانی باشگاه‌ها به ثبت رساند. این رکورد به لطف گل گرت بیل از ۵۰۵ روز پیش (۳۰ آوریل ۲۰۱۶)  آغاز شده است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، ‌به نقل از آس، سفیدپوشان در ۷۲ بازی پیاپی یک آمار فوق‌العاده‌ به ثبت رساندند و ۵۳ پیروزی (۷۳.۶۲ درصد)، ۱۴ تساوی (۱۹.۴۴ درصد) را به دست آوردند. همچنین پنج بار (۶.۹۴ درصد) شکست خوردند. در این بازی‌ها ۱۹۷ گل (۲.۷۳ گل در هر بازی) به ثمر رساندند و ۸۰ گل (۱.۱۱ گل در هر بازی) دریافت کردند.

از طرفی سانتوس این رکورد را از نوامبر ۱۹۶۱ تا آگوست ۱۹۶۳ به ثبت رساند و توانست ۵۲ پیروزی و ۱۴ تساوی کسب کند. همچنین در هفت بازی مغلوب شد. پله در ۶۲ بازی از این ۷۳ بازی به میدان رفت و ۸۵ گل به ثمر رساند. آمار مهاجم برزیلی ۱.۳۷ گل در هر بازی بود.

در مادرید کریستیانو رونالدو برترین گلزن این رکورد است. مهاجم پرتغالی در ۵۳ بازی از ۷۳ دیدار به میدان رفت و ۴۹ گل (۰.۹۲ گل در هر بازی) را به نام خود ثبت کرد. کریم بنزما و آلوارو موراتا با ۲۱ گل پس از رونالدو قرار دارند.

مادرید می‌تواند چهارشنبه این رکورد را برابر رئال بتیس بشکند. شاگردان زیدان از ۹۴ بازی تنها در سه دیدار در گلزنی ناکام بودند.
بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین