کد خبر: ۴۷۶۴۶۸
تاریخ انتشار : ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۶

کلاهبردار هزار چهره در کرمان دستگیر شد

جاعل هزارچهره که به جعل اسناد بانکی واداری، گواهی پایان تحصیلات، پروانه کسب و فعالیت نمایندگی وده‌ها موارد دیگر اقدام کرده است در کرمان دستگیر شد.
آفتاب‌‌نیوز : رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کل استان کرمان از دستگیری یک جاعل حرفه‌ای در کرمان خبر داد و گفت: متهم به جعل اسناد بانکی و اداری، گواهی پایان تحصیلات، پروانه کسب و فعالیت نمایندگی و ده‌ها موارد دیگر اقدام کرده است.

به گزارش میزان، علی شفیعی افزود: طی یکسری اقدامات اطلاعاتی انجام شده از سوی تیم عملیات حفاظت و اطلاعات دادگستری استان کرمان مشخص شد فردی به هویت (م. م) با همدستی دو نفر دیگر اقدام به جعل و کلاهبرداری گسترده در سطح کشور می‌کرده است.

این مقام قضائی اعلام داشت: در بازرسی از منزل تیمی متهم مشخص شد این فرد مهر و امضای افراد مختلف از جمله قضات، وکلاء، سردفتران، پزشکان متخصص، فرماندهان انتظامی و مسئولان وکارشناسان ادارات را جعل می‌کرده است.

وی عنوان کرد: متهم با راه اندازی یک موسسه حقوقی واهی و دفتر وکالت قلابی و با دادن وعده‌های توخالی مبالغ کلانی از شهروندان را اخذ کرده است.

شفیعی گفت:متهم دستگیر شده چندین مرتبه با تغییر چهره و ایفای نقش‌های مختلف از جمله وکیل، پزشک، قاضی اقدام به سوء استفاده از افراد ناآگاه کرده است.

این مقام قضائی عنوان کرد: در بررسی اسناد جعلی مکشوفه اوراق ادرات مختلفی از جمله شهرداری، ثبت احوال، علوم پزشکی، اقتصاد و دارایی، ثبت اسناد واملاک، سازمان زندانها، کارشناسان رسمی دادگستری را در استان‌های متعددی از جمله تهران، کرج، قم، یزد و کرمان جعل کرده است.

وی گفت: فرد دستگیر شده دارای سوابق و محکویت‌های متعدد کیفری از جمله حمل و نگهداری موادمخدر، جعل، کلاهبرداری، تحصیل مال از طریق نامشروع است.

رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری کرمان بیان داشت: متهم با عناوین گوناگونی در شبکه‌های مختلف اجتماعی به اغفال و اخاذی از دختران و خانم‌های جوان اقدام می‌کرده است.

وی با بیان اینکه متهم با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است، گفت: در این رابطه دو نفر از جمله دستیار اول متهم که خانمی به نام (س. م) می‌باشد نیز دستگیر شده است.

این مقام قضائی خاطرنشان ساخت:در این رابطه یک دفتر کار به همراه یک واحد مسکونی پلمب و همچنین یک دستگاه رایانه (pc)، لپ تاپ، تبلت، پرینتر، تعدادی تلفن همراه به همراه سایر لوازم ودستگا‌های دیگر توقیف شده است.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین