کد خبر: ۴۷۶۹۲۴
تاریخ انتشار : ۲۹ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۳

هیاتی از اقلیم کردستان به بغداد می رود

فواد معصوم رئیس جمهوری عراق و مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان توافق کردند که تا 2 روز آینده یک هیات بلندپایه از اقلیم کردستان به بغداد برای گفت وگو در باره اختلافات موجود اعزام شود.
آفتاب‌‌نیوز :
دفتر ریاست جمهوری عراق امروز در بیانیه ای اعلام کرد که فواد معصوم و رئیس اقلیم کردستان همچنین بر لزوم گفت و گوی سازنده برای حل و فصل مسائل مورد اختلاف تاکید کردند.

در جریان دیدار فواد معصوم و رئیس اقلیم کردستان عراق در سلیمانیه که شماری از رهبران احزاب کرد نیز حضور داشتند آخرین تحولات سیاسی به ویژه موضوع همه پرسی اقلیم کردستان بررسی شد.

دفتر ریاست جمهوری عراق افزود :اظهارات فواد معصوم در این دیدار روی پیشنهاد خود و تلاش های جامعه جهانی برای حل مشکلات موجود میان دولت مرکزی و حکومت اقلیم کردستان متمرکز بوده است.

مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق روز گذشته در جریان کمپین تشویق مردم به مشارکت در همه پرسی استقلال اقلیم کردستان در شهر دیانا اعلام کرد که اگر تا دو الی سه روز آینده توافقی مکتوب بین اربیل و بغداد با ضمانت جامعه بین المللی ارائه نشود، همه پرسی استقلال اقلیم کردستان برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری سومریه نیوز،وی ادامه داد: ما با بغداد مشکل داریم و اگر توافقی دو جانبه شکل ‌بگیرد و ضمانت بین المللی برای اجرای آن وجود داشته باشد می توان آن را جایگزین همه پرسی استقلال اقلیم کردستان عراق کرد و در صورت چنین توافقی روز 25 سپتامبر مردم کردستان بجای همه پرسی شادمانی خواهند کرد.

بازدید از صفحه اول
ارسال به دوستان
نسخه چاپی
ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
پرطرفدار ترین عناوین