کد خبر: ۴۸۲۵۲۶
تاریخ انتشار : ۲۳ مهر ۱۳۹۶ - ۲۰:۴۴
مدیرگروه سلامت دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان گفت: سال گذشته 42 فقره مسمومیت برای کودکان زیر پنج سال رفسنجانی اتفاق افتاده است.
آفتاب‌‌نیوز :
پروین نخعی با اعلام این خبر اظهار داشت: والدین باید توجه داشته باشند شیشه‌های حاوی متادون را در دسترس کودکان قرار ندهند و یا اگر محتوی متادون را در شیشه‌های شربت سرماخوردگی قرار می‌دهند این شیشه را در معرض دید کودکان قرار ندهند.
 
نخعی افزود: شعار جهانی هفته کودک "هر کودک نشانه خدا است" است و کودکان انگیزه زندگی و مایه نشاط برای والدین هستند بنابراین باید بیشتر از هر زمانی از این نونهالان مراقبت کرد.
 
وی عنوان کرد: گروه سلامت و خانواده شامل 5 گروه سنی به اضافه مادران باردار و برنامه‌ باروری سالم است که گروه‌های سنی شامل کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان، سالمندان است و برای هر گروه سنی اقدامات خاصی انجام شده است.
 
نخعی خاطرنشان کرد: یکی از اقداماتی که انجام دادیم، برگزاری کلاس‌های آموزشی برای احیای نوزادان و کودکان بود چرا که هرگاه برای کودک حادثه‌ای رخ داده، خانواده و اطرافیان نمی‌دانند که چگونه با آن حادثه برخورد کنند و متاسفانه مرگ کودکان بدلیل حوادث، بالاست و در واقع از علل اصلی مرگ کودکان در رفسنجان حوادث است لذا تمرکز خود را بر پیشگیری از حوادث گذاشته‌ایم.

نخعی اظهار داشت: با توجه به اینکه در کل دنیا نشستن کودکان زیر 12 سال جلوی ماشین ممنوع است ولی گاهی اوقات کودک بدون صندلی کودک و بدون بستن کمربند ایمنی جلو می‌نشیند یا ایستاده یا سر و بدن خود را تا نصفه از شیشه ماشین بیرون برده و یا اینکه کودک از ماشین‌هایی که سقف‌شان باز می‌شود خود را بیرون می‌برد که امکان دارد با کوچکترین ترمز، گردن یا قفسه سینه کودک به موانعی از ماشین برخورد و دچار حادثه‌ای تلخ و ناگوار شوند.
 
مدیر گروه سلامت و خانواده معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه متاسفانه اینگونه حوادث ترافیکی در رفسنجان مرتب تکرار می‌شود، تصریح کرد: در 6 ماهه نخست امسال از 8 مورد مرگ کودکان زیر پنج سال 5 مورد مربوط به حوادث ترافیکی بوده است.

به گزارش ایلنا، نخعی خاطرنشان کرد: حادثه قابل اجتناب است و این مرگ‌ها با کمی دقت و توجه والدین قابل اجتناب است و جلوی چنین حوادثی را راحت‌تر می‌توان گرفت. سال گذشته نیز از مجموع 29 مورد مرگ کودک زیر پنج سال در رفسنجان 7 مورد بر اثر حوادث ترافیکی بوده است.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین