کد خبر: ۴۸۲۶۴۱
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۳۱
تعداد نظرات: ۴ نظر
رفتار این نماینده مجلس درست مانند افرادی بود که در خیابان تصادف می‌کنند و با قفل فرمان به استقبال هم می‌روند. یا کسانی که به خاطر یک حرف به جان هم می‌افتند.
آفتاب‌‌نیوز :
بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران از مجلس و نمایندگان آن به عنوان «عصاره فضائل ملت» یاد کردند. چند صباحی است اما رفتارهایی از نمایندگان مجلس سر می‌زند که آدم تصور می‌کند خانه ملت تنها عصاره فضائل ملت نیست و برخی نمایندگان ناهنجاری‌های اجتماعی را با خود به همراه دارند.

نمونه بارزش رفتار روز گذشته  هاجر چناراني نماينده نيشابور با سيدجواد حسيني، معاون سياسي و امنيتي استاندار خراسان رضوي در اختتاميه همايش ملي «زن، خانواده و سلامت» در نيشابور بود.

برخورد تند خانم نماینده با معاون استاندار که حتی در آستانه درگیری فیزیکی هم پیش رفت و کم بود جناب معاون با پایه میکروفن مورد ضرب و شتم قرار بگیرد تنها به این دلیل بود که حسینی به صورت سهوی یا فرض می‌کنیم عمدی از واژه « خراسان غربی» استفاده کرده بود.

گویا ماجرا اعتراض این نماینده به معاون استاندار  بر می‌گردد به يك دعواي نه چندان كهنه ميان سبزوار و نيشابور بر مي‌گردد. حسيني، معاون استاندار خراسان اصالتا سبزواري است. او دو ماه پيش به صورت سهوي در حين سخنراني از عبارت خراسان غربي استفاده كرده بود. تشكيل خراسان غربي پروژه‌اي است كه سبزواري‌ها پيگير شكل‌گيري آن هستند و نيشابوري‌ها با آن مخالفند.

خانم نماینده؛ هر چه بگندد نمکش می‌زنند ...

نماینده زن مجلس در حالی که در جایگاه حضور داشت فریاد می‌زد:« هنوز يك ماه از سخنانش نگذشته كه الان تازه آمده و عذرخواهي مي‌كند. در حالي كه دو ماه فرصت داشت از مردم نيشابور معذرت‌خواهي كند. قسم بخورد و بگويد غلط كردم تا پايان عمرم...»

در ادامه چناراني يك‌باره پايه ميكروفن را بلند كرد و به طرف حسيني حركت كرد و فرياد زد: «پاشو برو بيرون.» حاضران در درگیری به زور این پایه میکروفن را از این نماینده مجلس گرفتند.

رفتار این نماینده مجلس درست مانند افرادی بود که در خیابان تصادف می‌کنند و با قفل فرمان به استقبال هم می‌روند. یا کسانی که به خاطر یک حرف به جان هم می‌افتند. گویی این خانم فراموش کرده بود که نماینده است و عصاره فضائل ملت.

جدا از اینکه او یک نماینده مجلس است، چنارانی یک خانم است و  یک مادر. کسی از یک خانم و یک مادر انتظار ندارد در برخورد یا یک مشکل این چنین رفتار کند. معمولا مادرها سعی می‌کنند در بحران‌های خانوادگی فضا را آرام کنند نه اینکه بنزین به آتش اختلاف بپاچند.

مردم از یک نماینده مجلس انتظار دارند با چنین اشتباهی « استفاده از واژه خراسان غربی» به صورت قانونی برخورد کند. این نماینده  به راحتی می‌توانست با یک سوال در مجلس از وزیر کشور علت رفتار این معاون استاندار را جویا شود. این نماینده می‌توانست در جلسه‎‌ای با استاندار این موضوع را حل کند.

نماینده مجلس باید گفت‌وگو را ترویج دهد. فلسفه پارلمان در سراسر جهان همین است. مردم یاد بگیرند که با هم گفت‌وگو کنند و حرف بزنند. گفت‌وگو کردن باعث می‌شود ما کمتر عصبانی شویم. عصبانی شدن یعنی بروز یک فاجعه. شاید اگر همراهان خانم نماینده نبودند او می‌توانست با یک پایه میکروفن یک فاجعه ببار بیاورد.

واقعا دیدن رفتار نماینده مجلس با معاون استاندار باعث بسیار بود و آدمی را به یاد آن شعر مشهور « هر چه بگندد نمکش می‌زنند وای به روزی که بگندد نمک»

منبع: عصرایران
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۴
مرتضی شمشیرگران
|
New Zealand
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
1
0
با سلام
سالهاست که متاسفانه حق و حقوق شهر تاریخی و اصیل نیشابور را زیرپا گذاشته اند
ظرفیت های بینظیر و پایدار این شهر را به انحای مختلف هدر داده و می دهند
مسولین غیر بومی و مشکلات مدیریتی بسیاری که بعضا در شهر وجود دارند مایه تاسف عمیق دلسوزان این شهر است.
اگر معاون استاندار چنین بیانی داشته اند باید عذرخواهی رسمی خود را ابراز می کردند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۱ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
0
2
آنچه که در فیلمها نشان داده می شود،‌ عرق شرم و خجالت سنگینی را بر پیشانی هر خانم واقعی نشانده است.
حالا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ .....................................
بیدل
|
United States
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
0
2
متاسفانه برخی فکر میکنند که اینها نمکند در حالیکه ....... هم نیستند.
یارانه از دست
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۶/۰۷/۲۴
0
0
انشااله که شائبه ....... درآن نباشد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین
x