کد خبر: ۴۸۷۷۳۴
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۶ - ۲۲:۴۵
كيهان به انتقادات از این روزنامه بخاطر استفاده از تیتر: شلیک موشک انصارالله به ریاض هدف بعدی، دوبی واکنش نشان داد. کیهان برای تیتر جنجالی‌اش تذکر کتبی از هیات نظارت گرفت.
آفتاب‌‌نیوز :
در پی انتقادها و تذکر به روزنامه کیهان بخاطر تیتر " شلیک موشک انصارالله به ریاض هدف بعدی، دوبی"، این روزنامه در مطلبی با عنوان "مصالح ملی در حمایت از مظلومان یمن است نه نگرانی برای برج‌های دوبی"، نوشته است:... انصارالله یمن شامگاه شنبه یک فروند موشک را به سمت فرودگاه ریاض شلیک کرد....کیهان تیتر نخست شماره دیروز خود را به این ماجرا اختصاص داد و با‌اشاره به تهدید موشکی انصارالله و عملی شدن آن درخصوص ریاض، براساس مواضع قبلی مبارزان یمنی پیش‌بینی کرد هدف بعدی دوبی در امارات خواهد بود. اما این تیتر به مذاق عده‌ای خوش نیامد و برخی مدعی شدند تیتر کیهان خلاف مصالح و منافع ملی است! نکته جالب آن بود هیئت نظارت بر مطبوعات روز گذشته بلافاصله تشکیل جلسه داد تا به بررسی گزارش کیهان بپردازد و در اقدامی عجیب و قابل تامل، تیتر یک کیهان را مشمول تذکر دانست و در نامه‌ای به مدیر مسئول روزنامه نوشت؛ «به آگاهی می‌رساند موضوع انتخاب جمله «شلیک موشک انصارالله به ریاض، هدف بعدی دوبی» به عنوان تیتر یک آن روزنامه در مورخ 15/8/1396 در هجدهمین جلسه هیئت محترم نظارت بر مطبوعات مطرح و خلاف مصالح و امنیت ملی (؟!) تشخیص داده شد. نظر به حساسیت موضوع و وظیفه رسانه‌ها در حراست و صیانت از منافع کشور، تذکر و تاکید هیئت محترم نظارت بر مطبوعات مبنی بر ضرورت رعایت مصالح کشور مطابق قوانین و مقررات به جنابعالی اعلام می‌شود.»

هیئت نظارت احیاناً از سر تعجیل و البته مدعیان اصلاحات از سر تجاهل به این موضوع ساده و بدیهی دقت نکرده‌اند که آنچه کیهان به عنوان تیتر خود برگزیده، در واقع تهدیدها و وعده‌های پیشین انصارالله خطاب به عربستان سعودی و امارات است.

این روزنامه افزوده است: حال در چنین شرایطی که همه باید از غافلگیری ریاض و افتادن لرزه بر اندام اماراتی‌ها که دستشان به خون مردم یمن آلوده است، خوشحال باشند، عجیب است که عده‌ای تیتر کیهان را مخالف منافع و مصالح ملی تصور می‌کنند. منافع و مصالح ملی جمهوری اسلامی بدون شک در حمایت از مردم مظلوم یمن است. مردمی که از دسترسی به نیازهای اولیه انسانی نیز محروم‌اند. البته چنین واکنش و برخوردی از سوی مدعیان اصلاحات به هیچ عنوان عجیب و غیرمنتظره نیست. نکته مضحک ماجرا آنجاست که این جماعت که رسانه‌هایشان مملو از تیترهای ضدامنیت و منافع ملی است، ناگهان دلواپس منافع ملی شده‌اند! رسانه‌هایی که رسما آمریکا را بزک می‌کنند و مردم را از تهدیدهای توخالی آمریکا می‌ترسانند و به بزک کردن برجام اعتراف دارند، چگونه و با چه مجوزی به خود حق می‌دهند که دم از منافع ملی بزنند؟ اگر روزی خدای ناکرده ترقه‌ای در این کشور در شود، این جماعت اولین کسانی هستند که پاسپورت به دست و با گردن کج مقابل سفارت‌های خارجی صف می‌کشند و البته چه اهمیتی دارد که برای وطن‌دوستی و میهن‌پرستی قلابی خود هزار و یک ادعا هم کرده باشند! برای کسانی که رژیم صهیونیستی آنها را سرمایه‌های خود در ایران می‌داند و رئیس ‌سازمان سیا نگران وضعیت و آینده آنان است، قبای نگرانی برای منافع ملی، زیادی گشاد است و برای پنجه کشیدن به صورت کیهان که همیشه افشاگر خط و ربط‌های نامربوط و آلوده آنان بوده، بهتر است به دنبال دستاویزهای بهتری باشند تا دلواپس بودن برای برج‌های شیشه‌ای و شکننده دوبی.

پاسخ كيهان به انتقادها درباره تیتر جنجالی‌اش/عکس
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
انتشار یافته: ۹
ناشناس
|
Canada
|
۰۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
0
2
مصالح ملی در حمایت از مردم مظلوم ایران است جناب مصالح ملی شناس.ملی یعنی ملت ایران نه
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
0
2
جالب است که مصالح ملی را فقط کیهان تشخیص می دهد
ناشناس
|
-
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
0
1
هیات نظارت برمطبوعات دراقدامی عجیب وقابل تامل تیترکیهان رامشمول تذکردانست......
واقعا که این کار هیات نظارت بسیارعجیب وقابل تامل است چطور جرات کرده اند در مصونیت آهنین جناب آقای شریعتمداری وکیهان خلل ایجادکنند؟ پس بدون شک اینها هم سرسپرده و مزدور و نفوذی وجیره خوار اجانب هستند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
0
5
کاش برای همیشه کیهان لال شه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
0
3
فرار به جلو وپرت و پلا گویی مردک خود شیفته!! بابا بگو اشتباه کردم . بوعلی میگه :" اگر یک اشتباه کردی وهزار بار آن اشتباه را توجیه کردی؛ میشه هزار ویک اشتباه"
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۲ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
0
5
خیانت افرادی مثل شریعتمداری را همه میدانند و همچنان پابرجا است و بر منافع ملی میتازد
محسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۶
0
3
سریال نفاق کیهان ادامه دارد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۰ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
0
2
کیهان حیا کن نوشتن را رها کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۸/۱۷
0
2
فکرش رو بکنید اگر افراد مورد حمایت کیهان روزی وارد دولت بشوند!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین