کد خبر: ۴۸۹۳۴۶
تاریخ انتشار : ۲۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۴:۲۵
اوضاع جوی در مناطق غربی کشور تا روز شنبه آینده پایدار است و نوسان دمایی قابل توجه نیست، کمترین دما برای مناطق مرتفع زلزله‌زده استان کرمانشاه، در صبح چهارشنبه بین (۱-) تا (۵) درجه نوسان دارد.
آفتاب‌‌نیوز :
براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی و هواشناسی‌، ‌امروز در نوار شرقی کشور وزش باد و در منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود و در سایر مناطق کشور طی سه روز آینده ‌جو پایدار خواهد بود که پیامد آن افزایش آلاینده جوی درشهرهای صنعتی و پرجمعیت است.

روز پنج‌شنبه با نفوذ جریان‌های شمالی در استان‌های ساحلی دریای خزر ابرناکی و بارش پراکنده رخ خواهد داد. ‌

در مناطق غربی کشور تا روز شنبه هفته آینده جو پایدار است و نوسان دمایی قابل توجه نیست، ولی از روز یکشنبه در این مناطق بارندگی و وزش باد پیش بینی می‌شود و کمترین دما برای مناطق مرتفع زلزله‌زده استان کرمانشاه، در صبح چهارشنبه نوسانی حدود منفی یک تا 5 درجه، صبح پنج‌شنبه نوسانی بین منفی یک تا 6 درجه و صبح جمعه نوسانی بین منفی یک تا 6 درجه خواهد داشت.

روز آینده بندرعباس با بیشینه دمای 33 درجه بالای صفر گرم‌ترین مرکز استان و شهرکرد با کمینه دمای 7 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.

‌آسمان کرمانشاه در دو روز آینده صاف تا قسمتی ابری پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 21 و یک درجه خواهد بود.

به گزارش فارس، ‌آسمان تهران‌ در دو روز آینده صاف همراه با غبار محلی‌ پیش‌بینی می‌شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 18 و 8 درجه خواهد بود.

میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 20 آبان‌ماه سال جاری 10 میلی‌متر ثبت شد، میزان بارش در سال گذشته در این بازه زمانی 12.5 میلی‌متر بود، بنابراین بارش سال جاری تا این تاریخ 80 درصد بارش سال گذشته است.

بیشترین میزبان بارش در هفته هفتم سال زراعی متعلق به منطقه کیاشهر استان گیلان به میزان 113 میلی‌متر بوده است.


بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین