کد خبر: ۴۸۹۸۵۱
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۰
مخالفان رئیس جمهوری آمریکا اکنون فرصت مناسبی برای وارد کردن ضربه دیگری به او و مطرح کردن اتهام «سوء استفاده جنسی» پیدا کرده‌اند و دونالد ترامپ ممکن است قربانی بعدی رسوایی‌های جنسی در ایالات متحده شود.
آفتاب‌‌نیوز :
روزنامه اینترنتی «وزگلیاد» امروز در تحلیلی نوشته است: موج برپا شده در رابطه با «سوءاستفاده جنسی» در ایالات متحده از مشکلی داخلی در هالیوود فراتر رفته و کم کم گریبان برخی سیاستمداران آمریکایی را نیز گرفته است. و ممکن است اصلی ترین قربانی آن، بر اساس قصد سازمان دهندگان این افشاء گرایی‌ها، "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا باشد. ثابت شدن چنین اتهامی به وی، می تواند دلیل واقعی و مناسبی برای درخواست استیضاح ترامپ باشد.

چند ماهی است که آمریکایی‌ها با واقعیت تازه‌ای زندگی می کنند که بعد از افشای جنجال جنسی مربوط به کارگردان معروف یکی از سریالهای تلویزیونی آغاز شده و مانند آتش پاییزی، دامنه آن بتدریج در جامعه آمریکا گسترش یافته است. این جنجال علاوه بر برخی هنرپیشگان، مجریان تلویزیونی و حتی چند تاجر و فعال اجتماعی، گریبان مقامات بلندپایه «گوگل» و «تلسا» را هم گرفته است، یعنی عملا شامل همه مردان بانفوذ و معروف آمریکایی شده و مسلما سیاستمداران آمریکایی هم از این کاروان جا نمانده اند. جزییات دقیق این جنجالها با آب و تاب در رسانه های گروهی منتشر می شود.

واقعیت این است که در مورد برخی از اتهامات، حتی دلایل اثبات کننده ای وجود نداشته و بیشتر آنها مربوط به رخدادهای گذشته می شود. ضمن اینکه معمولا قربانیان آن هم از وارد کردن اتهام «تجاوز جنسی» خودداری می کنند. با توجه به روابط باز در جامعه آمریکا، هر کسی می تواند چنین ادعایی را نسبت به بسیاری از اطرافیان خود عنوان کند.

آیا ترامپ قربانی بعدی این رسوایی‌ها خواهد شد؟

جامعه لیبرال آمریکا پیش از این و در بحبوحه مبارزات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 تلاش کرده بود تا دونالد ترامپ را نیز مورد حمله چنین اتهامی قرار دهد، ولی موفق نشدند حمایت زیادی در این رابطه بدست آورند.

اکنون موقعیت مناسب دیگری در این زمینه برای مخالفان سیاسی رئیس جمهوری آمریکا بوجود آمده است. ضمن اینکه افراد مورد اتهام شامل هر دو جناح راست و چپ، سیاستمداران اصولگرا و ستارگان هالیوود می شود و کسی نمی تواند حدس بزند نفر بعدی چه کسی خواهد بود.

بعد از جنجال مربوط به "بیل کلینتون" رئیس جمهوری دموکرات آمریکا و رابطه نامشروع متعدد وی، اکنون دونالد ترامپ ممکن است از سوی جناح حزب دموکرات در معرض این اتهام قرار بگیرد، بخصوص آنکه  مخالفان وی مدتهاست رفتارهای وی را با دقت زیر نظر گرفته اند.

برخی روزنامه ها از هم اکنون در مقالات خویش در این رابطه، نامی هم از رئیس جمهور ترامپ و برخی برخوردهای وی می آورند. البته مطرح شدن هر نوع اتهامی در این باره باید در کنگره آمریکا مورد بررسی قرار گرفته و تحقیقات دقیقی در مورد آن انجام شود.

گذشت زمان نشان خواهد داد که آیا دموکراتها موفق خواهند شد تا دونالد ترامپ را در این رابطه به دام بیاندازند. در کشور انگلیس که از هم اکنون جنجالهای مربوط به سوءاستفاده های جنسی (کوچک و بزرگ) منجر به برکناری برخی سیاستمداران بلندپایه، از جمله وزیر دفاع این کشور شده است.

ممکن است دموکراتها بتوانند در نهایت زنی را پیدا کنند که ترامپ را به «سوء استفاده جنسی» به هر شکل آن متهم کند. اکنون شرایط اجتماعی برای این کار به خوبی فراهم است. و حتی اگر چنین قضیه ای به استیضاح رئیس جمهور هم منجر نشود، باز هم جنگ اطلاعاتی علیه او ابعاد تازه تری پیدا خواهد کرد.
منبع: تسنیم
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین