کد خبر: ۴۹۲۱۸۳
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۰
نمایندگان شماری از کشورهای شورای امنیت در نشستی فوق‌العاده درباره پدیده قاچاق انسان در لیبی خواهان مقابله با این پدیده شدند.
آفتاب‌‌نیوز :
به گزارش ایسنا، نماینده مصر در این نشست گفت: خلأ امنیتی در مناطق صحرایی دوردست فضاهای ایمنی را برای تروریست‌ها ایجاد و وضعیتی امنیتی را بر لیبی تحمیل می‌کند.

وی افزود: مصر برای کمک به مقامات لیبیایی جهت برخورد با پدیده قاچاق انسان آمادگی کامل دارد.

نماینده مصر خاطرنشان کرد: شبکه‌های جنایتکار و گروه‌های تروریستی از نبود قانون در برخی کشورها برای قاچاق انسان سوءاستفاده می‌کنند.

نماینده فرانسه نیز اظهار کرد: دست‌اندرکاران قاچاق انسان در لیبی باید به دادگاه جنایی بین‌المللی ارجاع داده شوند. این نماینده بر ضرورت کمک به مقامات لیبی برای مقابله با پدیده مهاجرت غیرقانونی تأکید کرد.

نماینده انگلیس در شورای امنیت نیز گفت: خلأ قانون در لیبی به قاچاق انسان منجر شده است. وی خواهان مجازات عوامل جنایت برده‌داری در لیبی شد.

به گزارش العالم، نماینده اتیوپی هم تصریح کرد: نیاز شدیدی به از بین بردن اردوگاه‌های برده‌داری و انهدام شبکه‌های قاچاق انسان در لیبی احساس می‌شود.

وی تأکید کرد: قاچاقچیان انسان از وضعیت لیبی برای ادامه جنایت‌هایشان سوءاستفاده می‌کنند. وضعیت پناهندگان لیبی از مدت‌ها پیش موجب نگرانی بوده است.
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین