کد خبر: ۴۹۴۴۶۰
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۲۳
بانک کشاورزی در 100 روز نخست دولت دوازدهم
آفتاب‌‌نیوز : بانک کشاورزی در 100 روز نخست دولت دوازدهم، با تاسی از رهنمودهای مقام معظم رهبری در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و ایجاد زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی لازم برای دستیابی به این اهداف و در اجرای سیاست های دولت تدبیر و امید، اقدامات متنوع و اثرگذاری را در حوزه مسئولیت های اجتماعی خود انجام داده و برنامه های کاربردی در این زمینه تدوین کرده به طوری که در این بخش، نسبت به مقطع مشابه سال های گذشته از لحاظ کمی و کیفی رشد چشمگیری داشته است.

اقدامات شاخص بانک کشاورزی در 100 روز نخست دولت دوازدهم برمبنای سیاست های دولت تدبیر و امید در ساختن جامعه و دنیایی بهتر بوده است. توجه ویژه به مقوله ی توسعه پایدار و حفاظت از محیط زیست، فعالیت های انسان دوستانه و خیریه، تقویت زیر ساخت های علمی و آموزشی جامعه، فرهنگسازی برای حفظ فرهنگ ، میراث ملی و ارزش های اسلامی و همچنین توجه ویژه به ورزش به مثابه بخشی از سبک زندگی سالم در اولویت برنامه های این بانک قرار داشته است. همچنین با تشکیل جلسات متعدد شورای عالی فرهنگی، ایجاد معاونت مستقل در اداره کل روابط عمومی و همکاری های بین الملل و طراحی سامانه ای الکترونیکی برای رصد ماهانه فعالیت مدیریت های شعب بانک در استان ها، تلاش هایی هدف دار و اقداماتی اثرگذار را در عمل به مسئولیت های اجتماعی خود انجام داده است.

 ارتقاء سطح معيشت و زندگي کشاورزان، توانمندسازي زنان روستايي، توسعه و رونق بخش کشاورزي، سرمايه‌گذاري و حمايت در راستای خودکفايي و ارتقاي کيفيت صنعت غذايي کشور، تزريق سرمايه و جهت بخشي به طرح‌هاي کشاورزي برای حفظ منابع طبيعي و حفاظت از محيط زيست، توسعه پايدار اقتصادي، اجتماعي و زيست محيطي، فعاليت هاي انسان دوستانه و خيريه، حمايت مادي و معنوي از فعاليت هاي علمي، آموزشي، ورزشي، فرهنگي و هنري تنها بخش کوچکي از فعاليت‌ها و اهداف بانک کشاورزي در راه خدمت‌رساني به جامعه بوده است.

بر اساس این گزارش، از جمله اقدامات و فعالیت های انجام شده توسط بانک کشاورزی در حوزه مسئولیت های اجتماعی در 100 روز نخست دولت دوازدهم می توان به فعالیت های حمایتی در زمینه محیط زیست از جمله جایگزینی کاغذ سنگی دوستدار محیط زیست با کاغذهای سلولزی در بخشی از اقلام انتشاراتی بانک ، همکاری با انجمن یونس برای جمع آوری روزنامه و کاغذهای باطله و تعبیه سبدهای مخصوص برای پاکسازی محیط و همچنین تهیه لوازم تحریر برای خانواده های کم توان از محل بازیافت ،  مشارکت در کمک رسانی به هم وطنان آسیب دیده در زلزله اخیر ،  اجرای طرح "مهر آسمانی" برای فراهم کردن شرایط مشارکت هموطنان برای کمک به نیازمندان و سهولت در جمع آوری کمک های مردمی از طریق پایگاه های اینترنتی و الکترونیکی، امضای تفاهم نامه با کمیته امداد ،  مشارکت در اجرای پروژه های عام المنفعه نظیر مدرسه، درمانگاه ، خوابگاه همراهان بیمار، مرکز بهداشت روستایی ، کمک های مالی به انجمن های بیماران خاص به ویژه در مناطق محروم ، پرداخت تسهیلات به اقشار محروم و آسیب پذیر و ... اشاره کرد.

بانک کشاورزی در ادامه این روند، برنامه های بلندمدت و کوتاه مدت و راهکارهای عملیاتی در حوزه مسئولیت های اجتماعی تدوین کرده و اجرای آن را در دستور کار خود دارد و می کوشد تا بیش از پیش در راه خدمت به هموطنان گام بردارد .

منبع: روابط عمومی بانک کشاورزی
بازدید از صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره
عضویت در خبرنامه
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربحث ترین عناوین
پرطرفدار ترین عناوین